Dabar populiaru
Publikuota: 2010 birželio 2d. 19:33

Švedijos meškeriotojus baus už žuvų pardavimą

Švedija_žūklė
Švedija, žūklė

Švedijoje netrukus bus griežtai kontroliuojami meškeriotojų laimikiai, nes, joje įsigalios naujos Europos Sąjungos taisyklės, draudžiančios žvejams, neturintiems verslininkų licencijų, parduoti kitam asmeniui nors vieną žuvelę.

Švedijos žvejybos žinybos tarnautojų teigimu, norint įgyvendinti šią Europos Sąjungos direktyvą, reikės griežtai tikrinti meškeriotojų laimikius ir aiškintis kaip jie panaudojami. Valdininkai mano, kad dauguma Švedijos pakrantėse gyvenančių ir meškeriojančių žvejų prekiauja nedideliais žuvies kiekiais, kuriuos parduoda turistams ir Baltijos pakrančių kurortiniuose  miesteliuose apsistojantiems poilsiautojams.  

Kontroliuoti meškeriotojų laimikis imamasi, kad būtų apsaugota socialinė žvejų verslininkų padėtis. Ar ši priemonė bus veiksminga? Daugelis švedų mano, kad tokios ES direktyvos – nesveikos vaizduotės vaisius, o dar nesveikesni yra šalies valdininkai, aklai įgyvendinantys kievieną Briuselio nurodymą. Bohusleno regiono meškeriotojų sąjungos pirmininko Rubeno Adolfsono teigimu, nė vienas normalus žmogus nekreips jokio dėmesio į šį draudimą. Skeptikų nuomone, žvejus verslininkus žlugdo ne meškeriotojai, o pernelyg dideli mokesčiai, kurių žvejai iš sumažėjusių laimikių nebepajėgia susimokėti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min