Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 5d. 09:11

Trakų ežeryne įveistos lydekos

Trakų pilis
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Trakų pilis

Praėjusią savaitę Lietuvos valstybinio žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centro (LVŽŽTC) specialistai atsidūrė poilsiautojų, kuriuos į Trakus atviliojo gražūs orai, dėmesio centre - daugelis jų pirmą kartą galėjo savo akimis pamatyti, kaip atliekamos įžuvinimo procedūros.

Į penkis Trakus juosiančio ežeryno ežerus - Galvę, Skaistį, Luką, Akmeną ir Totoriškius buvo leidžiami lydekų jaunikliai ir lervutės, kurios išsirito šį pavasarį LVŽŽTC veislynų inkubatoriuose. Lydekų jaunikliai leidžiami ir į kitus šalies ežerus, kurie priklauso valstybinių vandenų fondui. LVŽŽTC direktoriaus Vytauto Vaitiekūno teigimu, dabartinėmis sąlygomis vidaus vandenyse žuvų išteklius būtina gausinti, nes daug kur dėl žmogaus ūkinės veiklos mažėja natūralių nerštaviečių. Dirbtiniu būdų veisiamos ne tik lydekos, bet ir kitos vertingos žuvys - šamai, margieji upėtakiai, lynai, seliavos, sykai - iš viso keliolika rūšių, o į vandens telkinius kasmet išleidžiama keliasdešimt milijonų įvairaus amžiaus žuvų. LVŽŽTC specialistai tikisi, kad šių metų sezonas bus palankus ir į ežerus bei upes iškeliaus tiek kiek numatyta - beveik 70 mln. žuvų jauniklių ir paaugintų žuvų.

Šiemet vien į Kauno marias bus išleista  300 000 paaugintų sterkų, 46 000 įvairaus amžiaus lydekų ir 10 000 europinių šamų, o visus valstybinius vandens telkinius, tarp kurių Kuršių marios ir didžiausi šalies ežerai bei upės, bus išleista 26 mln. įvairaus amžiaus lydekų jauniklių, per 10 mln. vėgėlių ir 4 mln. lynų. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min