Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsispyrėlių sutramdymo įrankis – rankšluostis

Karpis, kuriam rankšluosčiu uždengiamos akys, nebepanikuoja ir mielai fotografuojasi su meškeriotoju
Karpis, kuriam rankšluosčiu uždengiamos akys, nebepanikuoja ir mielai fotografuojasi su meškeriotoju
Šaltinis: 15min
0
A A

Kai laimikis ištrauktas, meškeriotojui reikia veiksmingai tačiau subtiliai sutramdyti besiblaškančią žuvį. Žinoma, vienas dalykas gružlio, kurį galima suimti sauja, nuraminimas, o visai kitas – stambaus karpio, kuris įnirtingai bando perplėšti graibšto tinklelį, o ištrauktas iš jo gali ir uodega per skruostą užploti. Ar žinomas, koks nors universalus receptas, kuriuo galima pasinaudoti tokioje situacijoje?

Meškeriotojai buriasi štai čia.

Šiuolaikiniam meškeriotojui dažnai prireikia ne brutaliai sutramdyti sugautą žuvį, o taip, kad ją galima būtų paleisti gyvybingą ir nesužeistą. Todėl pirmiausia reikia turėti, kur pasidėti stambų egzempliorių, kad jis besiblaškydamas pats nesusižalotų. Tam naudojami specialūs lopšiai, kurie prieš guldant ant jų žuvį sudrėkinami.

Kam teko matyti, kaip stambius karpius tramdo patyrę meškeriotojai, dalyvaujantys varžybose, tas, be abejonės, stebėjosi jų sugebėjimais “taikiai susitarti” su žuvimis, tačiau nedaugelis atkreipia dėmesį, kad storasprandžiai dručkiai nurimsta tada, kai šlapiu rankšluosčiu uždengiamos jų akys.

Tada meškeriotojas turi pakankamai laiko atsargiai išsegti kabliuką ir išmatuoti bei pasverti žuvį. Jei po ranka nėra šlapio rankšluosčio, akis galima uždengti ranka, karpis taip pat nurims, tik žymiai trumpesniam laikui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min