Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 8d. 16:30

Valas nesusisuka, jei lygiai vyniojamas

Portable
Portable

Dažniausiai dėl žvejybos valų, ypač pintų, problemų kyla todėl, kad jie nerūpestingai užvyniojami ant ritės būgnelio. Labai svarbu, kad valas tolygiai užpildytų visą būgnelį, o gija nesusisuktų.

Žvejai dažnai padeda vienas kitam – vienas laiko ant pieštuko užmautą valo pakuotę, o kitas suka rankenėlę, prilaikydamas giją. Amerikiečių kompanija „Berkley“ sukūrė labai paprastą ir patogų įtaisą valui vynioti, dėl kurio žvejui nebereikia pagalbininko.
 
Prietaisą, vadinamą „Portable Line Spooling Station“, sudaro pagrindas, prie kurio pritvirtinti du laikikliai – vienas valo pakuotei, o kitas žvejybos ritei. Šis prietaisas padeda užvynioti valą ant būgnelio lygiai, be jokių klosčių, o svarbiausia – gija neįsitempia ir nesusisuka. Tai padeda išvengti nemalonių akimirkų, kurios laukia daugelio žvejų, pirmą kartą užmetančių masalą rite, ant kurios užvyniotas naujutėlaitis valas. Jis gali būna tik su nauju valu, todėl ne vienas žvejys prieš žūklę naują valą pamankština ant pievos, o ant ritės suvynioja drėgną. Taip būna tik su valu, užvyniotu bet kaip, t.y. kai jo gija susisuka ir įsitempia. Dėl naujo prietaiso galima išvengti tokių situacijų.

Kitos žūklės naujienos

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min