Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 8d. 22:25

Valo žiedelių skersmuo – svarbus įrankio parametras

Didelio skersmens valo žiedeliai su metaliniais įdėklais apledėja lėčiau už keraminius
Didelio skersmens valo žiedeliai su metaliniais įdėklais apledėja lėčiau už keraminius

Kai pučia vėjas ir spaudžia šaltis, ant nepanardintos į vandenį valo atkarpos tarp sargelio ir eketės pakimba ledo karoliukų virtinė, kurią tenka nuolat šalinti rankomis, tačiau kur kas sunkiau iškrapštyti ledo kamščius, kurie užkemša valo žiedelius.

Žūklės naujienos „Facebook“ tinkle (spausk ČIA).

Per šaltį, kai nuolat tenka iš gelmės traukti užkibusią žuvį ar avižėlę, ant žieminių meškerėlių ir jų sargelių žiedelių nuo slystančio per juos valo varva vanduo, kuris tuoj pat sustingsta ir virsta ledu. Po kelių valo suvyniojimų žiedelius užkemša ledo kamščiai ir valas ima strigti. Šis keblumas ypač erzina, gaudant žuvis meškerėle su neinercine rite. Žinoma, ledo kamščius galima iškrapštyti arba atitirpdyti pirštais, tačiau nė vienas meškeriotojas neskuba to daryti, kol žiedai visiškai neužanka, nes tokios procedūros metu šąla rankos.

Nors kol kas neišrasti žiedai, kurie neapledėtų, tačiau būtinybę nusimauti pirštines ir imtis žiedelių atitirpdymo galima atitolinti, jei pasirinksite tinkamą meškerėlę. Svarbiausias meškerėlės parametras meškeriojant žiemą – valo žiedelių skersmuo ir jų išdėstymas. Dabar populiariausi nedidelio skersmens valo žiedeliai, puikiai tarnaujantys vasarą, pavasarį ir rudenį, kol nešarmoja šalnos, bet visiškai netinkami šaltajam metų laikui. Mažo skersmens žiedeliai šaltyje tuojau pat užanka. Didelio skersmens (0,8-3 cm) skersmens valo žiedeliai neapledėja ilgą laiką, o ir ledo kamščius iš jų iškrapštyti daug lengviau.

Autoriaus nuotr. Veiksmingiausiai vanduo nuo valo nuvarva, jei sulenktas meškerykotis turi parabolės formą
Autoriaus nuotr. Veiksmingiausiai vanduo nuo valo nuvarva, jei sulenktas meškerykotis turi parabolės formą

Be to, daug greičiau apledėja keraminiai valo žiedeliai, o patys atspariausi – iš kietmetalio pagaminti valo žiedeliai. Ypač jei prieš išvyką ant ledo patepsite juos silikoniniu purškalu. Dar vienas svarbus dalykas – valo žiedelių išdėstymas. Tai patikrinti galima labai paprastai: jei, stiprokai sulenkus meškerykotį, matyti, kad tarp žiedelių dalima nubrėžti parabolės formos tiesę, valas jais slys sklandžiai ir vanduo nuvarvės, o ne kaupsis ant žiedelių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min