TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vėgėlės pripažintos bastūnėmis

Vėgėlė gali savaitėmis tūnoti pasaloje, laukdama grobio
Vėgėlė gali savaitėmis tūnoti pasaloje, laukdama grobio
Šaltinis: 15min
0
A A

Tyrinėtojai seniai spėjo, kad vėgėlės dėl kažkokių priežasčių susitelkia ribotoje vandens telkinio akvatorijoje, tačiau nepavykdavo gauti pakankamai šio fenomeno įrodymų, kol nebuvo pasitelktos naujausios elektronikos technologijos. Jos patvirtino prielaidą, kad vėgėlės susiburia į didelius tuntus ne tik neršto metu.

Tapk Žūklės draugu

Vajomingo valstijoje (JAV) biologai sugavo 12 suaugusių vėgėlių, gyvenančių Wind River vandens saugykloje. Žuvų dydis – nuo 50 iki 90 cm. Vėgėlėms buvo implantuoti mikrosiųstuvai, o žuvys paleistos atgal į gimtąją stichiją. Taip mokslininkai įgijo unikalią galimybę sekti sezonines paženklintų vėgėlių migracijas.

Dėl margų raštų, puošiančių jų odą, marmurinėmis žuvimis pramintos vėgėlės pasklido 3000 ha zonoje, ir klajojo joje iš vieno galo į kitą, tačiau vienos buvo aktyvesnės, o kitos – pasyvios. Dalis stebėtų vėgėlių judėjo vos 2 proc. stebėjimų laiko, o vienas egzempliorius nekrustelėjo iš vietos net 11 dienų.

Kokius vėgėlių migracijos dėsningumus nustatė mokslininkai? Pasirodo, vėgėlių maršrutai – nesistemingi, atsitiktiniai, kartais galima spėti, kad žuvys stengiasi pernelyg nenutolti nuo „namų“ teritorijos. Ilgesniam laikui vėgėlės apsistodavo tik duburiuose. Vėgėlės keliaudavo į naujas vietas ir maisto ieškodavo auštant ir naktį. Žiemą vėgėlės laikėsi 3-9 ir 15-18 m gelmėje, o, ištirpus ledui, nusirito į 22 m duburius. Tad išvada tokia: rasti vėgėlių takus – nelengva, bet jei aptikai tokią vietą ir užkibo viena žuvis, beveik šimtaprocentinė tikimybė, kad aptikote vėgėlių susitelkimo vietą, kurioje galite sugauti ne vieną žuvį.

Visos ŽŪKLĖS naujienos

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min