Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 1d. 22:24

Vis daugiau spiningininkų vyksta gaudyti grėsmingų moliuskų

Vienu prestižiškiausių laimikių laikomas Humbolto kalmaras
Vienu prestižiškiausių laimikių laikomas Humbolto kalmaras
Dirbtiniais masalais gaudome visas plėšriąsias ir net dalį taikiomis laikomų žuvų, tačiau menkai žinoma, kad Japonijoje ir kitose Azijos bei Okeanijos šalyse populiarus galvakojų moliuskų – kalmarų meškeriojimas.

Žūklės grupė tinkle „Facebook“. JUNKIS IR TU.

Įnirtingai persekioja grobį

Kalmarų gaudymas mažai kuo skiriasi nuo mums įprasto spiningavimo horizontalios ir vertikalios eigos masalais. Galvakojai moliuskai – grėsmingi vandenyno plėšrūnai, kurie medžioja įvairioje gelmėje, o jų medžioklės plotai driekiasi ir palei krantus ir, atviroje vandenyno akvatorijoje. Kalmarai gaudomi tokiais pat spiningais, kokiais Baltijoje meškeriojamos menkės. Masalai nedaug kuo skiriasi tradicinių voblerių ir pilkerių, tačiau imituoja ne žuveles, o įvairaus dydžio vėžiagyvius.

Kur ir kada didžiausia yra tikimybė aptikti medžioklės pozicijose patruliuojančius kalmarus? Žūklės turizmo kompanijų samdomi profesionalai gidai teigia, kad tai priklauso nuo metų laiko ir galvakojų moliuskų grobio migracijų.

Apfhroditecruises.com nuotr. Kalmarai taip įsikimba į „ylas“, kad išsilaisvinti nebeturi šansų
Apfhroditecruises.com nuotr. Kalmarai taip įsikimba į „ylas“, kad išsilaisvinti nebeturi šansųPriekrantėje kalmarai dažniausiai medžioja palei dugną. Todėl masalai plukdomi priedugnėje. Kai grobis patenka į kalmaro akiratį,  plėšrūnas jo nebeišleidžia iš akių ir pradeda, stengdamasis maskuotis, sėlinti prie grobio, o kai distancija tarp jo ir grobio tampa minimali, įnirtingai puola į ataką. Meškeriotojas tai junta grybštelėjimu, tačiau masalas turi nesustoti, o judėti toliau.

Kalmaras nepaiso, kad grobis išslysta iš čiuptuvų. Jis stengiasi sugriebti laimikį tvirtai, o, kai pajunta, kad į čiuptuvus susmigo kabliukai, būna vėlu. Kelios dešimtys aštrių kaip adatos geluonių, styrančių į visas šalis ant strypo, įmontuoto į masalo uodegą,  primena užlenktas ylas. Kalmaras bando išsilaisvinti ir stveria grobį ir kitais čiuptuvais, tačiau įsismeigia į čiuptuvus dar daugiau „ylų“. Tada dvikovos baigtis nulemta, nors įnirtingas moliusko priešinimasis trunka dar ilgai.

Masalai primena voblerius

Kalmarai gaudomi ir gyvais masalais, tačiau krevetes, o ypač langustus, kurie yra mėgtamas kalmarų grobis, imituojantys vobleriai, žymiai veiksmingesni, nes jie apginkluoti dešimtimis kabliukų. Užkartėlės nereikalingos, nes kalmaras labai tvirtai sugriebia masalą, o kabliukai pančiote supančioja moliusko į čiuptuvus. Antra, atsiradus tokiems vobleriams, kurių svoris gali siekti per 100 g, kalmarų gaudymas nedaug kuo beprimena anksčiau populiarų velkiavimą ir tampa spiningavimo atšaka, ypač populiaria Japonijoje.

Tad neatsitiktinai Tekančios saulės šalies vidaus rinkai skirtų Yo-Zuri kompanijos, kurią mūsų spiningininkai puikiai pažįsta iš labai populiarių ir veiksmingų voblerių, masalų katalogo didžiąją dalį užima kalmarų viliokai. Yo-Zuri kompanijai priklauso tokių masalų pradininkės laurai, o garsioji „Aurie – Q“ serija laikoma klasika. Kalmarų gaudymo vobleriai – krevečių imitacijos, kurių žaismas primena džerkų šuoliavimą zigzagais.

„Aurie – Q“ modeliuose svarelis montuojamas masalo papilvėje, todėl tokius masalus galima plukdyti be papildomų svarelių ir sėkmingai užmesti spiningu didelį atstumą. Labai svarbus masalo elementas – tvirtas sukutis, įmontuotas į masalo „nosį“ ir atlaikantis dideles apsukas, nes užkibęs kalmaras ima suktis kaip smagratis.

Ruxfish.com. nuotr. Ties Japonijos Ogasavaros salomis gigantiškas kalmaras (7,98 m) stvėrė jau užkibusį mažesnį kalmarą, o į paviršių buvo ištrauktas negyvas
Ruxfish.com. nuotr. Ties Japonijos Ogasavaros salomis gigantiškas kalmaras (7,98 m) stvėrė jau užkibusį mažesnį kalmarą, o į paviršių buvo ištrauktas negyvas

Voblerius primenančiais kalmarų viliokais spininguojama palyginti nedidelėje gelmėje – tiek iš laivų, tiek nuo kranto. Tačiau kalmarai dirbtiniais masalais gaudomi ir didelėje gelmėje. Čia naudojami vertikalios eigos masalai, primenantys pilkerius, tačiau jie apginkluoti ne trišakiais, o tokiomis pat „ylų“ puokštėmis. Paprastai išdėstytomis dviem eilėmis – viena paskui kitą.

Pastaruoju metu kalmarų meškeriojimas dirbtiniais masalais populiarėja ir kituose pasaulio regionuose – Meksikos įlankoje, Kalifornijos pakrantėse, o ši žūklės rūšis įtraukiama į turizmo kompanijų organizuojamų turų sąrašus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Meškeriotojas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min