Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žūklės ABC. Meškeriojimo platforma sukonstruota pasostės principu

Platforma, šiek tiek pasitreniravus ir įgijus įgūdžių, leidžia panaudoti meškeriojimo plūdine bei dugnine meškere sistemas
Platforma, šiek tiek pasitreniravus ir įgijus įgūdžių, leidžia panaudoti meškeriojimo plūdine bei dugnine meškere sistemas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaip komfortiškai įsikurti su plūdine ar dugnine meškere ant nuožulnios betoninės ar mūrinės krantinės, dambos, stataus kranto ar tiesiog ant siauro rėžio skardžio papėdėje? Pažiūrėkite kaip tai daro žurnalo ekspertas daugkartinis meškeriojimo plūdine meškere čempionas Jonas Jablonskis.

Su kėde neišsiversi

Upių krantai miestų ribose, ties hidrolelekrinėmis, sutvirtintintose vietose , kaip trijose Skirvytės atkarpose pakrantės aprėmintos betoninėmis krantinėmis, kurių šlaitai maždaug 45 laipsnių kampu leidžiasi į upės tėkmę, tad, Jono Jablonskio teigimu, stovėti ant tokio šlaito kelias valandas – vargas, o su tradicine kėde nušliuoši į vandenį. Tad norint komfortiškai meškerioti, o išvyka prie vandens pirmiausia turi būti maloni ir neapsunkinanti, patartina apsirūpinti daugiafunkcine meškeriojimo platforma. Pasak J.Jablonskio, tokia platforma su reguliuojamo aukščio kojomis, turinčiomis specialius antgalius, užtikrinančius puikų sukibimą su bet kokiu paviršiumi, skirta ne vien patogiai įsitaisyti ir jaustis nė kiek ne prasčiau nei važnyčiotojas ant patikimos pasostės, bet ir išdėstyti visą meškeriojimo sistemą. Tad meškeriojimo platforma reikalinga ne tik nepatogiose vietose, bet ir ant lygių kaip stalas Neries ar Nemuno krantinių.

Vieninga sistema

J.Jablonskis jau ne vienerius metus naudoja meškeriojimo platformą „Rive“ ir teigia, kad per ilgesnį laiką meškeriotojas su tokiu įrenginiu tiesiog suauga. Žinoma, meškeriojimo platformų dabar yra įvairiausių, tačiau  šie specialūs įrenginiai atlieka tą pačią funkciją, t.y. skirti ne tik komfortiškai įsitaisyti su meškere ant stataus šlaito ar krantinės, bet ir tarnauja apgalvotos ir praktiškos meškeriojimo sistemos ašimi. Prie platformos tvirtinami meškerykočių laikikliai, staleliai, graibštas ar graibštai, masalinės, palei ją išdėstomos jaukų talpos, o kairėje pusėje statomas stovas atsarginiams meškerykočiams ar jų dalims.

J.Jablonskis pabrėžia, kad meškeriojimo platformoje įtaisyti stalčiai-žūkladėžės, tad ne tik montažai, bet ir visos smulkmenos – po ranka. Prie platformos taip pat tvirtinama skiaurė laimikiui laikyti, kad ji būtų po ranka. Žodžiu, šis įrenginys išsprendžia visas problemas. Antra, jis pagamintas iš aliuminio, tad jo konstrukcija ne tik lengva, bet ir labai patvari. J.Jablonskio teigimu kiekvienas meškeriotojas gali taip susikomplektuoti platformą, kad ji atitiktų būtent jo poreikius ir net specifines meškeriojimo sąlygas.  Koks platformos efektyvumas puikiai rodo meškeriojimo varžybų statistika, liudijanti, kad nuo platformų per penkias valandas vidutiniškai sugaunama iki 9 kg žuvies, o jų neturintys varžybų dalyviai – geriausiu atveju sumeškerioja perpus mažiau. Kartais klaidingai manoma, kad platforma – labai sudėtinga ir jai valdyti reikalingos ypatingos žinios. Taip nėra. Platformos konstruojamos taip, kad būtų suprantamos ir prieinamos kiekvienam meškeriotojui.

Tapk Žūklės draugu, spausk „like“ FACEBOOK tinkle.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min