Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žūklės gidai nepilsto iš tuščio į kiaurą

Švedijos šiaurėje į poledinę žūklę be gido leistis patartina tik vietiniams meškeriotojams
Švedijos šiaurėje į poledinę žūklę be gido leistis patartina tik vietiniams meškeriotojams
Šaltinis: 15min
0
A A

Dauguma meškeriotojų Jungtinėse Valstijose nesinaudoja profesionalių žūklės organizatorių ir gidų paslaugomis – tokia leidinio „Walley In-Sider“ išvada. Kodėl profesionalų paslaugos – nepaklausios? Galbūt, jos neduoda laukiamo efekto?

Žūklės draugai renkasi čia.

Daugelyje Jungtinių Valstijų ir Kanados vandens telkinių norintys ne veltui praleisti išvyką prie vandens meškeriotojai gali pasinaudoti profesionalių žūklės gidų, kurie moko savo klientus meškeriojimo subtilybių, supažindina su žūklės metodais ir įrankiais, navigacijos įranga ir lydi juos į tas vandens telkinių vietas, kur didžiausia tikimybė sugauti solidų, o gal net trofėjinį laimikį, tačiau jų paslaugomis naudojasi nedaugelis.

Leidinio atliktas tyrimas rodo, kad dažniausiai taip yra dėl dviejų priežasčių: pirma, daugelis meškeriotojų pasitiki savo jėgomis ir mano, kad jiems pakanka įgūdžių bet kokiomis sąlygomis ir bet kur sugauti pageidaujamą laimikį, tačiau pervertina savo sugebėjimus. Antra, nemaža dalis meškeriotojų paprasčiausiai nenori mokėti už gidų paslaugas ir geriau gaišta brangų laiką, aiškindamiesi vietoje elementarius dalykus.

Koks klaidingas šis požiūris rodo statistinis tyrimas, atliktas penkiuose sterkų meškeriojimo vandens telkiniuose Breinardo apylinkėse, Minesotos valstijoje. Nuo gegužės iki spalio buvo registruojami „laukinių“ ir organizuotų meškeriotojų, laimikiai. Apskaita parodė, kad meškeriotojų grupių, kurių sudėtyje būdavo 5 asmenys ir kurios naudojosi žūklės gidų paslaugomis, laimikiai nuo 2,6 iki 4,7 kartų viršijo savarankiškai sterkus gaudžiusių meškeriotojų laimikius. Tad išvada akivaizdi – žūklės gidai nepilsto iš tuščio į kiaurą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min