Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 6d. 22:20

Žūklės laimikis. Agresyvi dorada iš Karibų

Mariaus K. dorada
Skaitytojo Mariaus K. nuotr. / Mariaus K. dorada

„Žūklės laimikio“ konkurso dalyviai siunčia pasakojimus apie savo žūklę, iliustruotus nuotraukomis ir tikisi patekti į konkurso finalą. Jame – kova dėl neskęstančios arktinės striukės.

KONKURSO TAISYKLĖS. Siųskite laimikį, kovokite dėl neskęstančios arktinės striukės.

Bet prieš tai junkitės prie Žūklės laimikio grupės tinkle „Facebook“.

Šį kartą pateikiame Mariaus K. istoriją.

O viskas buvo taip: vieną gražią dieną išvykau poilsiauti į Karibus ir bepoilsiaudamas nusprendžiau, kad negaliu grižti is tokio mums tolimo krašto nepabandęs pagauti mūsų kraštams neįprastą laimikį.

Ankstų antradienio rytą išvažiavau į žvejybą, kateriu plaukėme žvejoti į Atlanto

Skaitytojo Mariaus K. nuotr./Mariaus K. dorada ir kiti laimikiai
Skaitytojo Mariaus K. nuotr./Mariaus K. dorada ir kiti laimikiai

vandenyną. Įvertinęs bangų dydį jau galvojau, kad ši išvyka man geruoju nesibaigs, nes kiti kateriai apsisuko ir plaukė jau kranto link. O mums, gražiau paprašius katerio „kapitono“, šis sutiko dar puslankiu prasiplaukti.

Pasiėmiau meškerę ir užmoviau masalą – negyvą žuvytę panašią į silkę, maždaug 30 cm ir užmečiau. Kažkaip buvo keista, nes mes neįpratę naudoti tokių meškerių, o ir vietiniai dažniausiai marlinus gaudo su tokiomis. Kadangi vietiniai sakė, kad jau porą savaičių niekas marlino neištraukė, tai tikimybė pagauti jį buvo gana maža.

Maždaug po 20 minučių prasidėjo kibimas. Kateris iškarto sustojo, atsisėdau į kėdę šalia kurios buvo įmontuotas vamzdis, į kurį reikia atremti meškerę, kad būtų lengviau ištraukti laimikį.

Pradėjęs traukti žuvį, pastebėjau, kad čia tai toli gražu ne lydeką iš Kauno marių ištraukti.

Pradėjęs traukti žuvį, pastebėjau, kad čia tai toli gražu ne lydeką iš Kauno marių ištraukti. Pasipriešinimas buvo toks stiprus, kad jau po 10 minučių nejaučiau rankų. Buvo kartu juokinga ir tuo pačiu nors verk – jei žuvis nutrūktų. Visas žuvies traukimo procesas užėmė maždaug 20 minučių. Betraukdamas savo laimikį katerio link iš karto sulaukiau kapitono pagalbos. Padėjo užkabinti kabliu žuvį, kad būtų galima lengviau ištraukti. Įkėlus žuvį į katerį pirma mintis buvo „kas čia per velnias, vaivorikštės spalvų žuvis“. Ji buvo tokia agresyvi, kad pagalbininkas ją iškarto įmetė į triumą. Vėliau pasakė kad tai dorada. Ir kol ji gyva, gali net nudraskyt įvairias kūno dalis.

Po geros valandos, ištraukus žuvį iš triumo, galima buvo padaryti nuotrauką atminimui, ką padariau ir dalinuosi su visais jumis. Va čia tai buvo įsimintina žvejyba, palikusi didelį įspudį mano gyvenime!

Romada
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min