Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žuvienės virimo čempionatas Šilutėje vilios burtais ir unguriais

Žuvienes virimo čempionato akimirka
R.Žalgevičiaus nuotr. / Žuvienes virimo čempionato akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

„Jei žuvienę pramiegosi, niekad sau nedovanosi“, - su tokiu šūkiu į 3-iąjį Žuvienės virimo čempionatą rugsėjo 10 d. kviečia Šilutė, 2011-ųjų Lietuvos kultūros sostinė.

Tapk Žūklės draugu FACEBOOK tinkle.

Šiemet bus renkamos ypatingiausios penkių etnografinių regionų – Mažosios Lietuvos, Suvalkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos – atstovų išvirtos žuvienės.

Jau prasidėjo registracija, o pirmųjų 10 ne iš Šilutės rajono užsiregistravusių komandų laukia originali dovana – rūkytų karšių rinkiniai ir instrukcija, kaip tuos karšius skanauti.

Šia galimybe jau pasinaudojo marijampoliečiai. Pasak renginio organizatoriaus ir vedėjo, vyr. šefo Marijaus Budraičio, suveikė taupus suvalkiečių charakteris.

Be šmaikštaus prisistatymo – nė iš vietos

Šilutės krašte nuo šiol bus žieduojami ne tik praskrendantys ir migruojantys paukščiai, bet ir geriausi žuvienės virėjai.

Absoliutus žuvienės didmeistris bus apdovanotas specialiu rajono savivaldybės mero prizu – Žuvienės virimo čempiono žiedu.

Žuvienės virimo čempionato dalyvių amžius neribojamas, komandą gali sudaryti nuo 5 iki 15 žmonių.

Komanda be pavadinimo, šmaikštaus prisistatymo ar atributikos – šaukštų, tas pats kas žuvienė be žuvies – įspėja organizatoriai.

Virėjai turi turėti savo puodą, ne mažesnį nei 20 litrų talpos (kuo didesnis, tuo geriau) ir stovą jam, savo žuvį, prieskonius ir kitus, tik jiems vieniems žinomus ingredientus.

2/3 išvirtos žuvienės turės būti išdalinta žiūrovams, užsukusiems į svečius, o 1-3 litrai katiliukuose ar puodeliuose keliaus vertinimo komisijai.

Žuvienę vertins Pamario krašto žuvienės samčio riteriai – Komisija, sudaryta iš etnografų, tikrų kulinarinio paveldo žiniuonių bei Pamario krašto žvejų, kuriems Kuršių marios buvo kaip verdantis stichijų šėlsme neišmatuojamas milžiniškas žuvies ir vandens katilas.

Žuvienės virimo čempionato nugalėtojus komisija nustatys pagal savo subjektyvius kriterijus.

Priviliok ministrą, gausi ungurį

Kad etnografinių regionų komandos nesusigiminiuotų anksčiau laiko prie žuvienės katilų, jos bus „nuplukdytos“ į penkis etnografinius uostus. Kiekvienas uostas turės savo šeimininką – vietinį organizatorių, kuris dalinsis komandos nuotaika, spręs iškilusius organizacinius klausimus.
Čempionatas turi specialių skatinimų, apdovanojimų bei kitokių burtų.

Iš kiekvieno etnoregiono bus apdovanota ypatingiausia žuvienė.

Taip pat skelbiami nominacijų „Stilingiausia komanda“, „Vaišingiausia komanda“, „Šmaikščiausia komanda“, „Etnografiškiausia komanda“, „Šauniausias komandos kapitonas“ nugalėtojai.
Dalyvių laukiama nepėsčių, mat komanda, kažkokiom gudrybėm prisiviliojusi į čempionatą savo Savivaldybės merą, gaus dovanų rūkytą karpį, LR Seimo narį – neskustą marių ešerį, o ministrą – ungurį.

Tikimasi užkabinti kuo daugiau savivaldybių, kad Žuvienės virimo čempionatas taptų respublikiniu – kaip Grybavimo čempionatas Varėnoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min