Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 lapkričio 16d. 12:08

Žvejai mėgėjai: „Verslinė žvejyba turi būti draudžiama ežeruose, tvenkiniuose ir vandens talpyklose“

Žvejų mėgėjų konferencija Kaune
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Žvejų mėgėjų konferencija Kaune
Šeštadienį Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salėje į pirmąją Lietuvos meškeriotojų mėgėjų konferenciją konferenciją iš visos šalies susirinko žvejai mėgėjai. Šios sąšaukos iniciatyvinės grupės tikslas – diskusija apie mėgėjų žūklės perspektyvas šalyje, jai iškilusius pavojus ir apie žvejų organizacijos įkūrimą.

Konferenciją atidaręs Mėgėjų žvejybos tarybos pirmininkas Antanas Kontautas trumpai pristatė darbotvarkę ir paragino dažniau vartoti gražų žodį „meškeriotojas“.

„Pagaliau šalies žvejai mėgėjai jau vienijasi. Jų yra apie du šimtus tūkstančių. Laikas jiems susiburti. Jau seniai žvejojama ne dėl maisto, tai – gyvenimo būdas“, – sakė pirmadienį 60-metį minėsiantis aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Konferencijoje pranešimus skaitė mokslo bendruomenės, meškeriotojų, verslo, meškeriotojams skirtos spaudos atstovai. Jie aptarė Lietuvos vandens telkinių žuvų išteklius ir jų dabartinę būklę, kalbėjo apie mėgėjų žūklės vystymą, jos poveikį valstybės ekonomikai ir gyventojų gerovei, verslinės žūklės padėtį, apžvelgė žuvininkystės sektoriaus vystymo 2014-2020 m. strategiją ir veiksmų programą.

Per konferenciją taip pat kalbėta apie naujos žvejų mėgėjų organizacijos poreikį, ekologinį švietimą, karpininkus ir muselininkus, povandeninės medžioklės ypatumus ir Meškeriotojo kodeksą.

Žuvų ištekliai labai lengvai pereikvojami ir biologinė pusiausvyra pažeidžiama net ir didžiuosiuose vandens telkiniuose.

Meškeriotojai pranešė nepritariantys verslinės žūklės organizavimui Lietuvos ežeruose, tvenkiniuose ir vandens talpyklose. Šie vandens telkiniai turėtų būti skiriami tik pramoginei rekreacinei žūklei. Prieš jų turėtų būti kuriama meškeriotojams pritaikyta infrastruktūra ir atliekami įžuvinimo darbai pagal mokslinių tyrimų pagrindu parengtas ilgalaikes įžuvinimo programas.

Pabrėžta, kad žuvų ištekliai labai lengvai pereikvojami ir biologinė pusiausvyra pažeidžiama net ir didžiuosiuose vandens telkiniuose. Todėl verslinė žūklė turėtų būti ir juose uždrausta.

Kauno politikus atstovavusi Aušra Ručienė palaikė iniciatyvą uždrausti žvejybą tinklais Kauno mariose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min