Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvejai užgulė Kuršių marių pakrantes – prasideda stintmetis

Žvejai šturmuoja Kuršmarių pakrantes – prasideda stintmetis
L. Sėleniėnės nuotr. / Žvejai šturmuoja Kuršmarių pakrantes – prasideda stintmetis
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos uosto prieigas užgulė žvejai. Vieni būriuotis pradeda vos prašvitus, kiti laimikio tyko ir naktį. Pasitaiko ir tokių, kurie dėl kelių valandų žvejybos į pajūrį atrieda iš kito Lietuvos galo. Visi bijo pražiopsoti beprasidedantį stintmetį.

Klaipėdos Kruizinių laivų terminale turistus keičia žvejai. Jų gausu ir kitapus marių – Smiltynėje. Meškerės merkiamos ir dieną, ir naktį. Žvarbiu oru mindžikuodami palei pakrantę žvejai  atvirauja bijantys pražiopsoti didįjį stintų srautą.

Klaipėdietis Saulius pasakoja į Kruizinių laivų terminalą užsukęs po pietų. Kol kas jo kibiras tuščias. Jį laimikiu vyras tikisi pripildyti po naktinės žvejybos. Tam ir generatorių atsivežė, ir galingą prožektorių.

L. Sėlenienės nuotr./Žvejys Saulius svarsto, kad tamsoje stintos geriau kimba, kad   Kruizinių laivų terminale žada likti ir nakčiai.
L. Sėlenienės nuotr./Žvejys Saulius svarsto, kad tamsoje stintos geriau kimba, tad Kruizinių laivų terminale žada likti ir nakčiai.

„Žiūrėsiu, kaip seksis. Jei matysiu, kad žuvis eina, pasiliksiu ir nakčiai. Menkas dar tas laimikis, bet gerai gryname ore pabūti, su vyrais pabendrauti. Nėra ką veikti namie tokiu metu“, – pasakojo žvejys mėgėjas.

Vyras tikina, kad sutemus krantinėje liks ne jis vienas. Meškeriotojai priekrantėje naktinėja jau geras dvi savaites. Tačiau vienu balsu tikina, kad laimikis kol kas menkas. Mat dėl šiltų orų  stinta nesiskubina  spiestis. Užkimba vos viena kita, dar plekšnių pasitaiko. 

Laimikis menkas, tačiau dėl galimybės parymoti prie marių kai kurie žvejai traukia net iš kito Lietuvos galo. Štai žvejys Algis atvažiavo iš Marijampolės. Į kelionę išsiruošė ankstų rytą, o pavakarį jau trauks atgal. Jo laimikis  – dvi stintos.

L. Sėlenienės nuotr./Žvejo iš Marijampolės visos dienos laimikis – dvi stintos
L. Sėlenienės nuotr./Žvejo iš Marijampolės visos dienos laimikis – dvi stintos

„Kad gaspadinė nepyktų, teks pakeliui į turgų ar parduotuvę užsukti. Juk negaliu grįžti su dviem stintomis namo“, – apie visos dienos žvejybos rezultatą pasakojo žvejys iš Marijampolės.  

Tačiau ir turgaus prekiautojai žvejui Algiui vargu ar galės kuo padėti. Stintų Klaipėdos turgavietėse dar nėra. Kartą buvo užvežta, tačiau kaip mat šviežiais agurkais kvepiančios žuvys buvo išgraibstytos. Nesikratė pirkėjai ir stulbinamai aukštos kainos. Už kilogramą stintų teko suploti net 14 litų.

L. Sėleniėnės nuotr. /Žvejai šturmuoja Kuršmarių pakrantes – prasideda stintmetis
L. Sėleniėnės nuotr. /Žvejai šturmuoja Kuršmarių pakrantes – prasideda stintmetis

Įprastai, įsibėgėjus stintmečiui, Klaipėdoje kilogramas šių žuvų kainuoja apie 12 litų. Kai pirkimo įkarštis nuslūgsta, galima gauti ir už dešimtinę.

Tačiau tokių kainų dar teks lukterėti, kol paspaus šaltukas, Kuršių marias sukaustys ledas, o poledinės žūklės mėgėjai tūkstančiais patrauks ant ledo. Tuomet ir stintų nestigs, ir kaina taip nedraskys žuvies mėgėjų piniginių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min