TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvejai žuvintojai lašina „lašą po lašo“ (video)

Vandens telkinių žuvinimas
Ant bangos iliustr. / Vandens telkinių žuvinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Labai gražus ir giliai prasmingas lietuvių posakis – lašas po lašo ir akmenį pratašo. Ir jis labai tinka vienai (bet ne vienintelei) klubo vykdomai veiklai apibūdinti. Be abejo, kalbu apie klubo naudojamus žūklės plotus – jų priežiūrą ir žuvinimą.

Jau ketvirti metai klubas „Ant bangos“ vykdo ežerų žuvinimą. Jau ketvirti metai lašinam „lašą po lašo“. Ir tikrai tikime, kad akmuo neatlaikys.

Jau dabar smagu iš vietinių žvejų lūpų išgirsti įspūdžius apie blizgute pagautą iki tol neregėtą tame krašte žuvį – starkį, arba apie daugiau nei penkis lydekinius kibimus spiningaujant. Nenuleiskime ranku, ir tokių atsiliepimų daugės.

Šį kartą apžvelgsiu šio rudens žuvinimo darbus. Praktiškai nieko naujo ir išskirtinio. Viskas atrodė kitaip, kai tą darbą darėm pirmą kartą – kiek naujų įspūdžių, naujos patirties, naujų emocijų... Dabar gi visas technines detales jau išmanome, visą proceso eiliškumą žinome. Tačiau teigiamų emocijų vis tiek yra. Ir kaip jų gali nebūti – keli šimtai gerokai ūgtelėjusių lydekaičių ar strarkiukų pradingsta ežero gelmėje. Ir kiekvienas iš jų po kelių metų jau galės plėšyti žvejų valus, laužyti kotus ir kitaip „džiuginti„.

Šiais metais žuvų įveisimo darbus pavyko atlikti pakankamai greitai. Spalio 9 d., sulaukę pakankamo kiekio lydekų šiųmetukių, įžuvinome Juodį, Monį ir Monaitį. Vėliau – spalio 15 d. į Beržos ežerą įleidome starkiukų. Kadangi šiemet žuvinimas sulaukė Ant bangos TV dėmesio, tai visas detales pamatysite netrukus pasirodysiančioje laidoje. Čia gi norėčiau labiau akcentuoti kai kuriuos faktus: šiemet klubas nupirko virš 200 kg lydekų ir 15 kg starkių šiųmetukų. Kalbant vienetais – į Monio ežerą įleista 650, Monaičio ir Juodžio – po 340 vienetų lydekų. Jų vidutinis svoris – apie 150 gr., nors buvo ir akivaizdžiai didesnių. Lydekos pirktos UAB „Armolė“, už jas sumokėta virš 2700 lt. Beržos ežeras sulaukė apie 500 vnt. starkių jauniklių, kurių vidutinis svoris – apie 30 gr. Jie pirkti Laukystos žuvivaisos ūkyje ir kainavo 1200 lt.

Atrodytų sausi skaičiai. Bet jie daug pasako. Pirmiausia, kiek kainuoja tas „lašas„, kuriuo bandome suskaldyti „akmenį“. Ir tai nėra vienintelės ežerams skirtos išlaidos. Todėl klubas yra dėkingas tiems klubo draugams, kurie mato prasmę mūsų veikloje ir remia ją skirdami 2 proc. nuo sumokėto GPM. Taip pat, suprasdami, kad žuvų išteklių atstatymas priklauso ne tik nuo žuvinimo intensyvumo, bet ir nuo ežerų priežiūros, norime pakviesti žvejus, pastebėjus neleistiną veiklą ar neleistinus žūklės įrankius, pranešti apie tai klubo kontaktiniais telefonais.

 

 

VIDEO: ANT BANGOS TV #13 Vandens telkinių įžuvinimas [1 dalis]
VIDEO: ANT BANGOS TV #13 Vandens telkinių įžuvinimas [2 dalis]
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min