Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvejo ekipuotė. Kokia nauda iš pritemstančių akinių?

 Akiniai su pritemstančiais stiklais atpalaiduoja nuo būtinybės turėti kelerius akinius su skirtingos spalvos poliarizuotais stiklais
Akiniai su pritemstančiais stiklais atpalaiduoja nuo būtinybės turėti kelerius akinius su skirtingos spalvos poliarizuotais stiklais
Šaltinis: 15min
0
A A

Nieko nebestebina, kad kievieną sezoną meškeriotojų arsenalas pasipildo naujais žūklės įrankiais ir ekipuote. Kita vertus, visas naujoves išbandyti neįmanoma, bet tarp jų visada yra praktiškų ir naudingų dalykų, kurie padeda komfortiškiau jaustis žūklėje. Viena tokių naujovių – pritemstantys akiniai su poliarizuotais stiklais.

Tapk Žūklės draugu FACEBOOK tinkle.

Ne paslaptis, kad saulėtomis dienomis ne tik poilsiautojai kurortuose, bet ir tūkstančiai meškeriotojų nosį pabalnoja tamsiais akiniais, nes ilgai žiūrint į vandenį, kurio paviršiumi laigo saulės zuikučiai, vargsta akys. Tamsūs akiniai padeda apsaugoti akis nuo pernelyg intensyvaus vandens paviršiaus mirguliavimo ir nuo tiesioginių saulės spindulių, tačiau, kad jie būtų veiksmingi ir tikrai padėtų žūklėje, akinių stiklai privalo būti poliarizuoti.

Vakare, artėjant sutemoms, plūdę besileidžiančios saulės nutviekstame vandenyje vis dar sunku įžiūrėti, o tamsius akinius tenka atidėti į šalį, nes pro juos visi daiktai ima atrodyti tamsūs arba pilki. Dabar meškeriotojų ekipuotė pasipildė tobulesniais akiniais su poliarizuotais stiklais. Šie akiniai puikus meškeriotojo pagalbininkas ne tik tada, kai besileidžanti saulė plieskia tiesiai į akis, bet jai pasislėpus už horizonto, nes tuo metu tampa sunku įžiūrėti plūdę ant tamsaus ir blizgaus vandens paviršiaus.

Anglų kompanijos „Browning“ ekspertas – žūklės plūdine meškere čempionas Bobas Nuddas, teigia, kad pritemstantys akiniai su poliarizuotais stiklais – būtinas šiuolaikinio meškeriotojo, gaudančio žuvis dugnine ir plūdine mškere, ekipuotės elementas. Tokių akinių stiklai – poliarizuoti, bet tuo pačiu pasižymi vadinamuoju fotoefektu. Net ir prietemoje nereikia jų slėpti futliare – apšvietimui silpnėjant, daiktų kontūrai su tokiais akiniais matomi nė kiek ne prasčiau nei dieną. Tad galima ir toliau komfortiškai meškerioti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min