TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvejo nuomonė. Kaip įsigyti leidimą mėgėjiškai žūklei ir kiti kuriozai

Žvejys
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Žvejys
Šaltinis: 15min
0
A A

Nusprendęs įsigyti leidimą mėgėjiškai žūklei, nuvažiavau į žūklės reikmenų parduotuvę „ROVANA“ Vilniaus CUP prekybos centre. Ten sužinojau, kad pirmiausiai reikia pervesti pinigus internetu ir tuomet su pavedimo išrašu vėl ateiti atgal.

Sėdau prie interneto ieškoti informacijos. Aplinkos ministerijos (AM) puslapio labirintuose radau kainas, bet pačios tvarkos, kaip ir kam pervesti pinigėlius - deja, deja...

Skambinu bendru AM telefonu ir ponia man paaiškina, kad visa informacija publikuojama ministerijos puslapyje. Paprašau padėti man ją surasti. Bet ir kartu rasti nepavyksta. Tuomet susinervinusi ponia duoda du kitų atsakingų pareigūnų telefonus. Tai - Gamtos apsaugos departamento numeriai. Skambinu ten (05.02 - 09:40). Nei vienu, nei kitu telefonu niekas neatsako. Liūdesys.

Kyla klausimas, ar man vienam čia taip viskas sudėtinga?

Net graudžiai juokinga darosi, kad leidimą, kurio kaina yra „net” 11 Lt metams, yra taip sudėtinga įsigyti.

Ir apskritai, žuvų ištekliai mažėja, gamtosaugininkų etatams lėšų nėra. Tai negi niekam nereikia žvejų mokesčių?

Tik tikrų istorijų anekdotai belikę. Pavyzdžiui, kad visus Zarasų rajono vandens telkinius prižiūri du inspektoriai, kuriems davė automobilį, bet degalams pinigų neskyrė. Net neabejoju, kad žvejai mėgėjai sutiktų mokėti ir 50 Lt ar daugiau, jei pati įsigijimo tvarka būtų paprastesnė, o pinigų panaudojimas efektyvesnis, t.y. jie būtų skiriami žuvų išteklių atstatymui ir veisimui bei gamtos apsaugos priežiūrai.

Viename puslapyje radau pakankamai taiklų mano bendravardžio komentarą:
 „Už mūsų mokesčius samdomi tarnautojai atsilikėliai, neraštingi. Kažkoks biurokratinis raistas. Būtų aiškus adresas leidimaizuklei.lt, prireikė, sumokėjai ir meškerioji. Reikia greičiau keisti senus kelmus, kitaip dar ilgai rūgsime.“

Labai smagu, kad daugėja sąmoningų žvejų ir gamtos mylėtojų, trūksta tik padorių ir veiklių valdininkų. Linkiu visiems puikaus sezono!

Prisijunk prie ŽŪKLĖS rubrikos FACEBOOKE.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min