Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvejo patirtis. Jaukas, ruošiamas… virtuvėje

Karpių meškeriotojai į jaukus įmaišo net meduje išmirkytų žemės riešutų
Karpių meškeriotojai į jaukus įmaišo net meduje išmirkytų žemės riešutų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaukas – šiuolaikiniam žvejui toks pat būtinas, kaip ir gera meškerė, jei nori iš žūklės grįžti su laimikiu, tačiau jauko ruošimas, atvykus į meškeriojimo vietą, ne tik žūklės preliudija, bet ir didelė laiko gaišatis, o ankstyvo ryto valandos, kai tikėtinas pats geriausias žuvų kibimas, labai brangios. Dažnai galvodavau, kokią išeitį galima rasti šioje situacijoje ir pernai pradėjau jauką maišyti, drėkinti ir brinkinti išvykos prie vandens išvakarėse, dar namie. Ši patirtis neblogai pasiteisino.

Tapk Žūklės draugu FACEBOOK tinkle.

Žuvys mėgsta sotų maistą

Seniai žinoma, kad pats paprasčiausias ir veiksmingiausias jaukas – tai sotus ir žuvų mėgstamas maistas. Pavyzdžiui, uodo trūklio ar musės lervos, saulėgrąžų išspaudos, košė, šutinti grūdai. Tačiau patyrę meškeriotojai lygiai taip pat gerai žino, kad šiuos žuvų skanėstus gana keblu nugramzdinti į reikiamą gelmę ir vietą, nes jie išsidrabsto dideliame plote arba lėtai grimzta, o dar kebliau žvejojant srovėje tokį jauką išlaikyti tam tikrame taške, kad jo tuoj pat nenuneštų tėkmė. Žodžiu, absoliučiai akivaizdu, kad be specialių priemonių ir metodų tai padaryti neįmanoma. Turbūt dėl šios priežasties pirmiausia tarp meškeriotojų tokie populiarūs vadinamieji „firminiai“ jaukai, kurių galima įsigyti žūklės parduotuvėse. Sudrėkinai tokį jauką ir gali žvejoti. Kitas dalykas tokio jauko veiksmingumas.

Pastaruoju metu dauguma meškeriotojų pastebi, kad didžiosios dalies gamintojų paruoštų jaukų mišinių veiksmingumas – gana menkas. Mat nebrangūs pirktiniai jaukai vilioja daugiausia smulkmę. Na, o tie jaukai, kurie turi visas reikiamas savybes, yra labai brangūs. Todėl nė kiek neretėja gretos meškeriotojų, išsiverčiančių su virtuvėje iššutinta koše.  

Išlaidų saugiklis

Sena patarlė sako, kad nėra blogo, kuris neišeitų į gera. Jei nelabai norite tuštinti kišenę, pirkdami brangius jaukus, o abejotinų ar nežinomų gamintojų jaukų neperkate, nes žinote, kad į juos teks įmaišyti antra tiek komponentų, kol išeis tinkamas mišinys, yra nebloga išeitis. Juoba, kad ji padeda ne tik išvengti didelių kapitalinių įdėjimų, bet ir sutaupyti brangaus žūklės laiko. Jauką sėkmingai galima susikombinuoti namuose, nes daugumą reikalingų komponentų rasite savo virtuvėje.

Pirmiausia, išbandykite keletą vidutinių pirktinių jaukų ir nustatykite, kuris jų geriausiai sulimpa. Visiškai  nereikšminga, kokiai žuvų rūšiai vilioti skirtas jaukas ir ar jį patariama naudoti ežere ar upėje. Svarbiausia – lipnumas. Mat to pirktinio priedo jums reikės tik tam, kad sulipdytų svarbiausius jauko elementus, o tuo pačiu nereikės ieškoti balasto. Pigiuose jaukuose primalta tiek sėlenų, kad užtektų kelioms „dūminėms“ uždangoms. Grimztantis jaukas vandenyje turi palikti drumzlių „šleifą“ arba skleisti jį srovėje. Tą jauko savybę irgi užtikrins pirktinis mišinys. Jei to mažai, prekybos centruose dabar gana pigiai parduodamos sėlenos. Įmaišykite jų papildomai.

Toliau viskas labai paprasta: išberiate reikiamą kiekį pirktinio jauko į tinkamo dydžio kubilą ir kruopščiai sumaišote su pora saujų sausų durpių. Ši jauko mišinio dalis turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. (vienai dienos trukmės karšių žūklei visiškai pakanka 2–4 kg jauko, tad užteks 2 kg pirktinio mišinio). Paskui  termose užplikote 300–400 g žirnių. Pageidautina ne puselių, o sveikų ir dailiai apvalių. Kitame termose ar katiliuke – 300 g  perlinių kruopų arba kviečių grūdų (žinoma, jei turite). Vienas mano pažįstamas meškeriotojas paprastai išverda maždaug tris stiklines labai skystos manų košės. Virtų komponentų daugiau nereikia, bet jei sugalvosite ką nors originalaus, nedvejodami bandykite. Sviestu košės nesugadinsi.

Kol 2–3 valandas termose brinks reikiamos grūdinės kultūros, kavamalėje rupiai susimalkite porą saujų truputį pakepintų išlukštentų saulėgrąžų. Jas reikia  sumaišyti su 200–300 g saulėgrąžų išspaudų, suberti į jauko balastą ir gerai išmaišyti. Paskui mišinį papildykite viena pakuote, t.y. 400 g avižinių dribsnių. Gali būti ir kvietiniai ar miežiniai dribsniai. Na, o tuomet eilė džiūvėsiams. Juodos duonos kriaukšles ar batono likučius patartina ne išmesti, o krauti į drobinius maišelius. Juodą duoną būtinai atskirai nuo pyragų. Pusę kilogramo duonos ir pusę kilogramo batono džiūvėsių reikia du kartus permalti mėsmale. Jei visa tai parengta vakare, tai reikia atsikelti pusvalandžiu anksčiau ir visus minėtus komponentus dar kartą gerai sumaišyti, o tada suberti šutintus žirnius ir kruopas ar supilti skystą manų košę ir mišinį sudrėkinti, kad jis pradėtų brinkti. Kol nuvyksit iki vandens, jauko mišinys jau bus tinkamas ir iš jo bus galima lipdyti rutulius. Tik tuo atveju, jei reikalingas sunkus jaukas, prieš rutulių lipdymo procedūrą į jauką galima įmaišyti smulkaus žvyro, smėlio ar juodžemio.

Dietinis meniu nepasiteisina

Tiesa, ne visi apsiriboja tik tokia procedūra. Tai visai logiška, nes šio gana dietiško jauko mišinį galima papildyti sočiais komponentais, kurie žuvį traukia kaip magnetas, o svarbiausia ilgam prikausto vienoje vietoje. Vienas mano pažįstamas, ruošdamas jauką lynų žūklei, į aprašytą mišinį būtinai įmaišo skardinę ar dvi saldžių konservuotų kukurūzų. Tais atvejais, jei masalas – sliekai, įberia saują kapotų sliekų. Labai veiksmingas jauko papildas – uodo trūklio lervos. Tai universalus vilioklis visoms žuvims. Žinoma, pageidautina ir ant kabliuko verti trūklį, tačiau kuojos puikiai kibs, jei masalas bus kukurūzo grūdas ar pora musės lervų. Beje, musės lervos – taipogi puikus sotusis jauko papildas. Šios žvitrios kirmėlaitės gana greitai išsikrapšto iš jauko rutulių ir ima ropinėti dugnu, o žuvys jas entuziastingai rankioja. Minėtą jauko kiekį patartina papildyti maždaug 2 stiklinėmis musės lervų. Pilnai pakaks.

Dar vienas puikus ir natūralus papildas – stiklinė šutintų kanapių grūdų. Ar būtina naminio jauko mišinį papildyti sočiais komponentais? Tai priklauso nuo daugelio dalykų – žuvų įpročių konkrečiame vandens telkinyje, žūklės taktikos, žūklės laiko trukmės. Tad spręsti turite patys. Tačiau gerai žinoma, kad sviestu košės nepagadinsi.    

Aromatai padidina veiksmingumą

Namuose paruoštą jauką galima naudoti be jokių priedų. Kai kas netgi mano, kad jaukas sudarytas iš natūralių komponentų gardžiai kvepia savaime ir jokių aromatinių medžiagų į jį pilti nereikia. Tai absoliučiai teisinga. Žinoma, yra meškeriotojų, kurie mano visiškai priešingai. Tačiau pastaruosius reikia perspėti, kad kvapias, o ypač kvapias sintetines, medžiagas reikia naudoti labai atsargiai. Persūdysi jauką, ir rezultatas bus atvirkščias. Žuvis aplenks vietą, kur užmetėte masalą.

Todėl patyrę meškeriojimo veteranai paprastai siūlo kompromisą. Ir ne tik siūlo, bet ir patys jo laikosi.

Kadangi jauką ruošiate namuose, tai nėra jokio reikalo skuosti į parduotuvę ir pirkti kokį nors firminį aromatizatorių. Daug protingiau į išbrinkusį jauką prieš pat žūklę įterpti kokio nors koncentruoto gardžiai kvepiančio produkto. Žinoma, augalinės kilmės. Tai gali būti česnako išspaudos, žali krapai, medaus šaukštas, aviečių ar braškių sultys, malti čiobreliai, mėtos, kakavos milteliai, smulkinta karamelė. Kokios priedų proporcijos? Galite orientuotis pagal tai, kad į 5 kg sauso jauko mišinio patartina įmaišyti tik... 3–4 šaukštus kakavos miltelių arba vienos česnako skiltelės išspaudas.

Pasitikėkite savo kūryba

Kai atvyksite prie vandens ir atsigabensite namie užmaišyto brinkti jauko, būtinai patikrinkite jo konsistenciją. Paprastai meškeriotojai pasitenkina tuo, kad jaukas limpa į rutulius. Tačiau labai svarbu, kad rutuliai būtų tokio tankio, kuris leistų jiems teisingai skilti, o jauko mišiniui skleistis ant dugno. Rupesnis jaukas naudojamas, kai žvejojama ežere ar tvenkinyje. Jei gelmė toje vietoje, kur žvejosite, neviršija 4–5 m, o vanduo pakankamai skaidrus, patikrinti jauko konsistenciją labai paprasta. Teniso kamuoliuko dydžio jauko rutulį paleiskite laisvai grimzti tiesiog po kojomis. Atsitrenkęs į dugną, rutulys turi suskilti maždaug per 20–40 sek., o paskui imti pamažu skleistis, kol ant dugno atsiras 50–70 cm skersmens pločio „dėmė“.

Nors jauko konsistencija – labai svarbus dalykas, tačiau vis dėlto – ne pats svarbiausias. Kur kas svarbiau yra tinkamai naudoti jauką. Patys veiksmingiausi ir originaliausi, o tuo pačiu garantuojantys fantastišką žūklės sėkmę jaukai dažniausiai sukuriami specialiai sportinės žūklės varžyboms, o kita dalis –  liaudies kūrybos produktas. Firminiai jaukai – labiausiai universalūs, todėl pritaikomi labai įvairioms žūklės sąlygoms, juos lengva paruošti, tačiau jie – anaiptol ne geriausi. Jei pastebėsite, kad kažkoks komponentas, t.y. skanėstas, įmaišytas į jauką, konkrečiame vandens telkinyje užtikrina žūklės sėkmę, tai galite laikyti, kad pavyko atskleisti reikiamą subtilybę. Ją patartina saugoti ir kam pakliuvo neviešinti. Antra, namie ruošdami jauką, visada gerai pagalvokite, kokį produktą norite sukurti ir kam jis bus skirtas (atsižvelgiant į metų laiką, vandens telkinį, žuvų rūšį ir t.t.). Taigi bandykite. Juk tikslas – sutaupyti brangaus žūklės laiko tikrai vertas bet kokių priemonių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min