TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvejų pinigines papildys Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondas

Žuvys
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Žuvys
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvą pasiekė puiki žinia iš Europos Komisijos. Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondas (EJRŽF) 2014–2020 metų laikotarpiui padidino Lietuvai skirtų lėšų sumą.

Šiomis dienomis vyksta Europos Komisijos dvišaliai susitikimai su valstybių narių ambasadoriais ir žuvininkystės atašė, kurių metu jie informuojami apie jų šaliai skiriamą EJRŽF  paramos bendrą sumą 2014–2020 metams.

Lietuva buvo pirmoji valstybė, susitikusi su Europos Komisija ir oficialiai sužinojusi, kad mūsų šaliai skiriama suma – 63 432 222 eurų. Tai yra beveik 16 proc. didesnė suma lyginant su Europos žuvininkystės fondo lėšomis, kurios buvo skirtos 2007–2013 metų laikotarpiui, tuomet Lietuva gavo 54 713 408 eurų.

„Tai puiki naujiena Lietuvai. Mūsų specialistai ilgai dirbo ir derėjosi, džiaugiuosi, kad pasiekėme tokių gerų rezultatų. Didesnis biudžetas, tai ne tik nauda Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondui, kartu tai ir pripažinimas Lietuvai, kad mes gebame efektyviai tvarkytis su mums paskirtomis lėšomis“, – kalbėjo žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

Europos Komisija išskirstė pinigus į kelias grupes. Norima, jog toks paskirstymas ir išliktų visam laikotarpiui.

Paramą iš EJRŽF 2014–2020 metams numatoma skirti bendrosios žuvininkystės politikos tikslams įgyvendinti ir padėti žvejams pereiti prie tausios žvejybos, o pakrančių bendruomenėms – įvairinti ekonomiką. Nemažas dėmesys bus skiriamas ir naujoms akvakultūros kryptims plėtoti (54 700 000 eurų).

Be to, iš naujojo fondo bus skiriama lėšų žuvininkystės sektoriaus duomenims rinkti (2 757 954 eurų), su integruota jūrų politika susijusiems projektams įgyvendinti (1 000 000 eurų), žuvininkystės kontrolės ir vykdymo užtikrinimo priemonėms (4 682 163 eurų).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min