Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Landsbergio „Baltoji knyga“ skirta Seimo narių sąžinei

Vytautas V. Landsbergio knyga
Alvydo Opulskio/15min.lt montažas / Vytautas V.Landsbergis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiais sunkmečio, nepasitenkinimo laikais rašytojo, režisieriaus ir kitų sričių menininko Vytauto V.Landsbergio naujoji „Baltoji knyga“ atrodo neįprastai. Penktadienio popietę ji pristatyta Vilniaus knygų mugėje, kur renginio vedėjas Leonidas Donskis ją pavadino tikru iššūkiu.

„Tai knyga, kuri pateikia gražų, optimistišką, anaiptol ne niūrų Lietuvos gyvenimo scenarijų“, – gausiai susirinkusiems mugės lankytojams sakė L.Donskis ir prisipažino šiek tiek prisidėjęs prie knygos gimimo.

Vartydami knygą, skaitytojai randa klausimus, susijusius su dabarties situacija, perkeltus iš publicistinių pokalbių į knygą.

„Ši knyga yra pakankamai didelis iššūkis viskam, kas yra publikuojama viešojoje erdvėje. Dabar Lietuvoje įsigalėjęs negatyvus kalbėjimo tonas, o šioje knygoje dominuoja pakankamai šviesus kalbėjimas apie žmogaus gyvenimo ciklą, primenantį ir valstybės gyvenimą, jo ramybės periodus, sunkumus“, – pasakojo pristatymo vedėjas, tikėdamas, kad po penkerių metų „Baltąją knygą“ bus prasminga vėl pasiimti, perskaityti ir prisiminti, kokiomis nuotaikomis gyvenome.

Knygos autorius V.V.Lansdbergis prisipažino, kad jos idėja gimė stebint viešosios erdvės negatyvumą ir valstybės strategijos nebuvimą.

„Vienas didžiausių šios knygos paradoksų yra tai, kad maniau, jog ši knyga skirta valdininkams, tarnautojams, Seimo nariams – sustiprinti jų motyvacijai sąžiningai tarnauti šiam kraštui. Per Kalėdas norėjome šią knygą padovanoti Seimo nariams, tačiau niekaip neperžengėme kanceliarinių barjerų, buvome įtarinėjami kyšių davimu – todėl vis dar ieškome būdų, kaip nunešti šią knygą į Seimą", – juokaudamas pasakojo „Baltosios knygos“ sudarytojas ir kūrėjas.

Jo tėvas profesorius Vytautas Landsbergis atskleidė, kad jam patiko sūnaus sumanymas ir „ne dėl to, kad jį pažįstu“.

„Pats pavadinimas „Baltoji knyga“ sako, kad tai tikrai ne juodoji ir ne rožinė knyga. Tai yra šviesaus meilės rūpesčio knyga apie Lietuvą ir žmones, kurie čia gyvena“, – mintimis dalijosi V.Lansbergis ir pabrėžė, kad Lietuvoje labai daug politikos komentatorių, bet trūksta gyvenimo komentatorių.

Iš publicistikos straipsnių sukurtą knygą išleido leidykla „Dominicus“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min