2009-08-24 17:20

„Linava“ tikisi, kad Rusijos muitininkai iš „juodojo sąrašo“ išbrauks beveik pusę jame esančių bendrovių

Rusijos muitininkams išsiųstas prašymas išbraukti tris Lietuvos transporto bendroves iš vadinamojo juodojo sąrašo, į kurį rusai yra įtraukę esą nepatikimus Lietuvos vežėjus.
Ilgos laukimo valandos
Ilgos laukimo valandos / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Tai pirmadienį BNS pranešė Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius.

„Penktadienį Muitinės departamentas išsiuntė raštą Rusijos muitinės tarnybai nebetaikyti sugriežtinto patikrinimo toms įmonėms. Tačiau iš viso tame sąraše iš 29 įmonių 13 yra niekuo nenusižengusių, kurios yra patikimos, dirba daugiau kaip 10 metų ir, mūsų nuomone, turėtų galėti laisvai važinėti į Rusiją“, – BNS sakė A.Kondrusevičius.

Anot jo, visus ginčus dėl esą lietuvių padarytų pažeidimų su Rusijos atstovais tikimasi išspręsti per savaitę.

Patikrinimų tvarka Rusijos pasienyje, „Linavos“ prezidento teigimu, šiuo metu yra tokia pati, kokia buvo prieš įvedant sugriežtintą tvarką. Sugriežtintai tikrinami yra tik „juodajame sąraše“ esančių bendrovių vilkikai.

Rugpjūčio pradžioje Rusijos muitinė Lietuvos vežėjams ėmė taikyti sugriežtintas patikrinimo procedūras. Dėl to Latvijos ir Rusijos pasienyje vėliau buvo susidariusi per 20 kilometrų vilkikų eilė.

Rusijos muitinė vėliau sutiko panaikinti sugriežtintą kontrolę Lietuvos vežėjams mainais į 29 Lietuvos vežėjų įmonių veiklos apribojimą vežant krovinius į Rusiją.
 

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą