2012 08 12 /15:49

Olimpinę kovą dėl trečiosios vietos laimėjo Rusijos krepšinio rinktinė

Vienuolikos taškų pranašumą iššvaisčiusi Rusijos krepšinio rinktinė lemiamomis akimirkomis nepasimetė ir pirmą kartą iškovojo olimpinius medalius.
Rusijos rinktinės pergalės šokis
Rusijos rinktinės pergalės šokis / „Scanpix“ nuotr.

SPORTO naujienos „Facebook“ tinkle (spausk čia).

Londono olimpinių žaidynių mače dėl trečiosios vietos Davido Blatto treniruojama komanda po dramatiškos kovos 81:77 (19:20, 21:18, 21:19, 20:20) palaužė iš paskutinių dvejų olimpiadų medalius parsivežusią Argentinos ekipą.

Taškas į tašką vykusiose rungtynėse rusai nutolo trečiojo kėlinio pabaigoje (61:50), tačiau 33 minutę iššvaistė pranašumą ir rezultatas tapo lygus – 62:62. Rusijos žaidėjai dar kartą pabėgo į priekį 71:66, tačiau 39 minutę švieslentėje vėl degė lygybė – 74:74.

Likus žaisti 43 sekundes Emanuelio Ginobili reidas argentiniečiams leido įgyti minimalią persvarą 77:76, tačiau Aleksejus Švedas smeigė tritaškį 79:77. Andreso Nočioni tolimas metimas skriejo pro šalį, bet iniciatyvą perėmę rusai suklydo. Netrukus kamuolį prarado ir argentiniečiai, o netrukdomas Vitalijus Fridzonas dvitaškiu įtvirtino pergalę.

„Šios olimpinės žaidynės – neužmirštama patirtis, – tvirtino šešis taškus pelnęs Aleksandras Kaunas . – Esu labai laimingas. Pusfinalį pralaimėjome ispanams, tačiau pasiekėme puikią trečiąją vietą. Po Sovietų Sąjungos žlugimo nieko nelaimėjome, o dabar įrodėme, kad užaugome.“

Rusijos rinktinė: Aleksejus Švedas 25 (6/11 tritaškių, 7 rez. perd., 5 atk. kam., 1 blk.), Andrejus Kirilenka 20 (7/8 dvitaškių, 8 atk. kam., 2 blk.), Vitalijus Fridzonas 19 (8/8 baudų, 5 kld.), Viktoras Chriapa 9 (7 atk. kam.).

Argentinos rinktinė: Emanuelis Ginobilis 21 (4/8 tritaškių), Andresas Nočioni 16 (3/6 tritaškių, 7 atk. kam.), Carlosas Delfino 15 (2/9 tritaškių), Luisas Scola 11 (5/12 dvitaškių, 6 atk. kam., 4 rez. perd.).

Atėnų olimpinėse žaidynėse Argentinos krepšininkai iškovojo aukso medalius, kai finale 84:69 įveikė Italiją. Pekino olimpiadoje argentiniečiai 87:75 nugalėjo Lietuvos rinktinę ir iškovojo bronzą. Praėjusių metų Europos čempionate Rusijos ekipa taip pat iškovojo bronzos medalius, o Londono olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje 83:74 eliminavo Lietuvos komandą.