2012 08 12 /20:11

Olimpinis krepšinio finalas: atkaklioje dvikovoje amerikiečiai apgynė čempionų vardą

JAV krepšinio rinktinė išsaugojo stipriausios pasaulio komandos vardą. Kevino Duranto vedami amerikiečiai Londono olimpinių žaidynių finale 107:100 (35:27, 24:31, 24:24, 24:18) įveikė Ispanijos komandą.
Rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Mike'o Krzyzewski treniruojamos NBA lygos žvaigždės 118:107 ispanus pranoko ir Pekino olimpiados finale. Prieš dvejus metus amerikiečiai laimėjo pasaulio čempionatą, o paskutinį kartą nesėkmę patyrė 2006 m. JAV krepšininkus planetos pirmenybių pusfinalyje 101:96 nugalėjo graikai.

Nors rungtynes kontroliavo amerikiečiai, Europos čempionai keturis kartus persvėrė rezultatą. 29 minutę švieslentėje degė lygybė 80:80, o ketvirtojo kėlinio pabaigoje ispanai atsiliko 93:99. Tačiau LeBronas Jamesas smeigė tritaškį, Chrisas Paulas prasiveržė po krepšiu ir JAV rinktinė paskutinę minutę susikrovė dviženklį pranašumą 104:93.

Po šių rungtynių JAV vyriausiasis treneris M.Krzyzewski paliks savo postą. Nuo 2005 m. geriausius šalies krepšininkus treniravęs 65-erių specialistas triumfavo dvejose olimpinėse žaidynėse, laimėjo pasaulio ir Amerikos čempionatus. Karjerą rinktinėje baigė ir Kobe Bryantas, du kartus tapęs olimpiniu ir vieną sykį Amerikos čempionu.

JAV rinktinė: Kevinas Durantas 30 (5/13 tritaškių, 9/10 baudų, 9 atk. kam.), LeBronas Jamesas 19 (7/10 dvitaškių, 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Kobe Bryantas 17 (3/7 tritaškių), Chrisas Paulas 11, Kevinas Love''as 9 (9 atk. kam.), Carmelo Anthony 8 (2/6 tritaškių), Deronas Williamsas 6, Russellas Westbrookas 3, Tysonas Chandleris ir Jamesas Hardenas po 2, Andre Iguodala ir Anthony Davisas taškų nepelnė.

Ispanijos rinktinė: Pau Gasolis 24 (9/16 dvitaškių, 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Juanas Carlosas Navarro 21 (4/9 tritaškių), Marcas Gasolis 17 (8/10 dvitaškių), Rudy Fernandezas 14 (7/8 baudų), Serge'as Ibaka 12 (8/10 baudų, 9 atk. kam.), Sergio Rodriguezas 7, Sergio Llullas 5, Jose Manuelis Calderonas, Fernando San Emeterio, Felipe Reyesas, Victoras Sada ir Victoras Claveras taškų nepelnė.

JAV ISPANIJA
TAŠKAI 107 100
DVITAŠKIAI 19/33 (58 proc.) 26/48 (54 proc.)
TRITAŠKIAI 15/37 (41 proc.) 7/19 (37 proc.)
BAUDOS 24/31 (77 proc.) 27/32 (84 proc.)

RUNGTYNIŲ EIGA:

104:93, 39 min.: L.Jamesas pataiko iti svarbų tritaškį. Po Ch. Paulo dvitaškio JAV pranašumas tampa dviženklis.

97:91, 36 min.: K.Bryanto dvitaškis amerikiečiams leidžia pasiekti dviženklį pranašumą 97:87, tačiau ispanai pelno keturis taškus paeiliui.

95:86, 35 min.: Marcas Gasolis pelno du taškus, kitoje atakoje K.Durantas pataiko tritaškį ir pelno savo 30 tašką. K.Bryantas sumeta baudas.

90:84, 32 min.: L.Jamesas pataiko dvitaškį, Chrisas Paulas pelno penkis taškus paeiliui – smeigia tritaškį ir prideda dvitaškį.

80:80, 29 min.: P.Gasolis greitoje atakoje deda kamuolį į krepšį, o Serge'as Ibaka dvitaškiu išlygina rezultatą.

77:72, 27 min.: K.Bryantas veržiasi krepšio link, išprovokuoja pražangą ir neklysta mesdamas baudas.

70:71, 25 min.: K.Bryantas ir L.Jamesas atakas užbaigia dėjimais, bet P.Gasolis pelno du taškus su pražanga ir pataiko baudos metimą.

64:67, 23 min.: Agresyviai po krepšiu žaidžiantis P.Gasolis pelno aštuonis taškus paeiliui ir ispanai perima iniciatyvą.

AFP/Scanpix nuotr./41FP120812E760
AFP/„Scanpix“ nuotr./41FP120812E760

59:58, 20 min.: Likus trims sekundėms iki antrojo kėlinio pabaigos Andre Iguodala griebia už kojos R.Fernandezui ir užsidirba nesportinę pražangą. Ispanas sumeta baudas, tačiau po minutės pertraukėlės ispanams užpulti nepavyksta.

58:54, 19 min.: J.C. Navarro pelno du taškus, Deronas Williamsas pataiko iš toli, R.Fernandezas pataiko tik vieną baudą, tačiau atkovoja kamuolį ir išprovokuoja pražangą. R.Fernandezas realizuoja abi baudas.

50:47, 16 min.: Kevinas Love'as sumeta keturias baudas paeiliui, tuo tarpu Juanas Carlosas Navarro pataiko savo ketvirtą tritaškį.

46:44, 14 min.: K.Durantas pataiko dvitaškį su pražanga ir vėl išveda JAV komandą į priekį.

37:39, 12 min.: Ispanai išsiveržia į priekį. Antrą kėlinį pradėjo Rudy Fernandezo tritaškis, P.Gasolio dvitaškis ir Sergio Rodriguezo baudos ir tritaškis.

30:21, 9 min.: Pau Gasolis, J.C.Navarro ir Serge'as Ibaka taškus renka tik baudų metimais, o amerikiečiai toliau sėkmingai meta tritaškius. J.C. Navarro pelnęs 14 taškų (1/3 dvitaškių, 3/3 tritaškių, 3/3 baudų).

25:16, 7 min.: Carmelo Anthony inicijuoja amerikiečių spurtą – pataiko dvitaškį ir tritaškį.

15:12, 5 min.: Jose Manuelis Calderonas grubiai prasižengia prieš Keviną Durantą. Ispanui skiriam nesportinė pražanga. K.Durantas  sumeta baudas, o Kobe Bryantas smeigia tritaškį.

7:12, 3 min.: Kevinas Durantas nesusitvarko su Juanu Carlosu Navarro – ispanas smeigia tris tritaškius, vieną jų su amerikiečio pražanga.

PERGALĖS IR PRALAIMĖJIMAI 7-0 5-2

Vairininkai: 65-erių metų Mike'as Krzyzewski treniruoja Djuko universiteto krepšininkus. Londono olimpiada jam yra ketvirtoji. Los Andželo ir Barselonos olimpinėse žaidynėse M.Krzyzewski ėjo trenerio asisteno pareigas, o Pekino olimpiadoje komandos žaidimo vadžias laikė savo rankose. Vyriausiojo trenerio postą M.Krzyzewski užima nuo 2007 m., kai JAV laimėjo Amerikos čempionatą.

51-erių Italijos krepšinio specialistas Sergio Scariolo už Ispanijos rinktinės vairo stojo 2009-aisiais ir laimėjo du Europos čempionatus paeiliui. Tiesa, 2010 m. pasaulio čempionate ispanai liko šešti. S.Scariolo per savo karjerą du kartus laimėjo Ispanijos pirmenybes, vieną kartą triumfavo Italijos lygoje. Jam atitekę 1994 m. Italijos ir 2000 m. Ispanijos metų trenerio titulai.

Lyderiai: Geriausi JAV komandos žaidėjai šių metų NBA finalo dalyviai – Kevinas Durantas ir LeBronas Jamesas. Pastarasis vidutiniškai renka po 12,4 taško, atkovoja po 5,4 kamuolio, atlieka po 5,7 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 20,9 naudingumo balo. Dar rezultatyviau žaidžiantis K.Durantas pelno po 18 taškų, atkovoja po 5,3 kamuolio, atlieka po 2,9 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 21,3 naudingumo balo.

Ispanijos ekipoje išsiskiria vidurio puolėjas Pau Gasolis, vidutiniškai pelnantis po 18,4 taško, atkovojantis po 7,6 kamuolio, atliekantis po 2,3 rezultatyvaus perdavimo ir renkantis po 26 naudingumo balus. Antras naudingiausias Europos čempionų žaidėjas Rudy Fernandezas pelno po 9 taškus, atkovoja po 3,7 kamuolio, atlieka po 3,1 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 11,6 naudingumo balo.

Istorija: JAV ir Ispanijos komandos oficialiose rungtynėse susitiko septyniolika kartų. JAV komanda nusileido du sykius – 1982 ir 2002 m. pasaulio čempionatuose.