2012 07 29 /2012 07 30

Olimpinis krepšinio startas: Lietuvos rinktinė nespėjo paskui labiau patyrusią Argentiną – 79:102.

Dvigubinama gynyba prieš vidurio puolėją Luisą Scolą – atmetamas kamuolys tritaškius smeigiantiems gynėjams. Dėmesys snaiperiams – spragos baudos aikštelėje ir L.Scola taškai. Pagal tokį scenarijų vyko pirmosios Londono olimpiados A grupės rungtynės.
Luisas Scola žaidė nesustabdomai
Rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nuolat klydusi Lietuvos krepšinio rinktinė nepasipriešino daug lengvų taškų surinkusiai Argentinos komandai – 79:102 (23:24, 16:27, 22:27, 18:24). Pastaroji šią vasarą tapo antrąja ekipa, į mūsiškių krepšį įmetusia daugiau nei šimtą taškų. Kontroliniame mače 101 tašką surinko kitoje olimpiados grupėje rungtyniaujanti Rusijos rinktinė.

Kęstučio Kemzūros treniruojami krepšininkai nesustabdė NBA trejeto – L.Scola, Emanuelis Ginobili ir Carlosas Delfino pelnė net 73 taškus. Taip varžovų veteranai atsilygino lietuviams už skaudų pralaimėjimą 2010 metų pasaulio čempionato ketvirtfinalyje, kai 85:104 buvo sutriuškinti Turkijoje.

Su kieta gynyba susidūrę lietuviai per pirmuosius du kėlinius metė vos du tritaškius. Tuo metu varžovai iš šešiolikos spėjo realizuoti septynis. Aštuonioliktą minutę Lietuvos rinktinės atsilikimas siekė keturiolika taškų – 34:48. Po didžiosios pertraukos Amerikos čempionai nemažino apsukų ir pirmavo 63:43, 91:69.

„Nors nenorėjome švaistyti tritaškių, tačiau kai kuriose situacijose delsėme, turėjome mesti. Ne visada priimdavome teisingus sprendimus. Žinoma, nenorėjome ir greitų sprendimų, bet privalome atakuoti laisvi. Tai buvo ne mūsų diena“ – tvirtino K.Kemzūra. Dvidešimt minučių žaidęs taikliarankis Simas Jasaitis į krepšį nemetė nė karto.

21 tašką pelniusiam ir 10 kamuolių atkovojusiam E.Ginobili nekrito tritaškiai (1/7), tačiau iš toli smaginosi šešis tolimus metimus iš devynių realizavęs C.Delfino. Baudos aikštelėje pamoką gavusio Jono Valančiūno oponentas L.Scola taip pat mėgavosi žaidimu – 12/19 dvitaškių, 8/13 baudų.

Tai trečias didžiausias Lietuvos rinktinės pralaimėjimas olimpinių žaidynių istorijoje. Barselonos olimpiadoje 51 taško skirtumu nusileista JAV ekipai (76:127), Pekino olimpinėse žaidynėse 31 taško deficitą sukrovė Australijos komanda (75:106).

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza 20 (6/10 dvitaškių, 7 atk. kam.), Paulius Jankūnas 14 (6/6 baudų), Darius Songaila 11, Jonas Mačiulis 7, Mantas Kalnietis (5 rez. perd.), Šarūnas Jasikevičius (4 rez. perd., 4 kld.) ir Jonas Valančiūnas po 6, Martynas Pocius 5 (6 kld.), Rimantas Kaukėnas 4, Renaldas Seibutis ir Simas Jasaitis taškų nepelnė, Antanas Kavaliauskas nerungtyniavo.

Argentinos rinktinė: Luisas Scola 32 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 blk.), Emanuelis Ginobili 21 (6 rez. perd.), Carlosas Delfino 20, Andresas Nočioni 10, Pablo Prigioni 9 (3/4 tritaškių, 6 rez. perd.), Juanas Gutierrezas 6, Leonardo Gutierrezas 3, Facundo Campazzo 1.

LIETUVA ARGENTINA
TAŠKAI 79 102
DVITAŠKIAI 25/50 (50 proc.) 25/44 (56,8 proc.)
TRITAŠKIAI 3/10 (30 proc.) 11/27 (40,7 proc.)
BAUDOS 20/22 (90,9 proc.) 19/26 (73,1 proc.)
ATKOVOTI KAMUOLIAI 40 34
REZULTATYVŪS PERDAVIMAI 16 21
PERIMTI KAMUOLIAI 2 12
BLOKAI 2 3
KLAIDOS 16 7
PRAŽANGOS 22 20

Antradienį Lietuvos rinktinė susitiks su Nigerijos ekipa, pirmajame susitikime 60:56 įveikusia Tuniso komandą. „Dabar visą dėmesį reikia sutelkti artėjančioms rungtynėms. Reikia atiduodi skolą, likusią nuo Venesuelos. Lengva nebus“, – priminė K.Kemzūra.

RUNGTYNIŲ EIGA

39 min.: Šimtojo taško autoriumi tampa rudenį NBA čempionate debiutuosiantis vyriausias visų laikų lygos naujokas – Prigioni – 100:77.

35 min.: Scola patenka į Kaukėno ir Valančiūno gynybos gniaužtus, tačiau pataiko dvitaškį su pražanga bei realizuoja baudos metimą – 69:91.

32 min.: Kalnietis ir Songaila puikiai atlieka derinį du prieš du, kitoje atakoje dvitaškį pelno Jankūnas, tačiau keturiais taškais atsako ir argentiniečiai – 65:84.

26 min.: Mačiulis ir Pocius pataiko po tritaškį, tačiau taikliu tolimu metimu atsako ir varžovai – 55:72.

24 min.: Scola pelno savo šešioliktą tašką, netrukus dvitaškį prideda ir Ginobili, šeštą tritaškį įmeta Deldino, o Argentinos rinktinė susikrauna iki šiol didžiausią – dvidešimties taškų pranašumą – 63:43.

21 min.: Trečiasis kėlinys prasideda Kaukėno dvitaškiu, tačiau į jį atsako penktą tritaškį pataikantis Delfino – 41:54.

20 min.: Kėlinio pabaigoje lietuviai pelno penkis taškus be atsako – 39:48. Tačiau dar vieną tritaškį su sirena pataikęs Delfino sugrąžina savo komandai dviženklį pranašumą – 39:51. Antrajame ketvirtyje argentiniečiai sustabdė Kleizą, po sėkmingo pirmojo kėlinio pelniusį tik 1 tašką.

19 min.: Penktą kartą iš toli atakuojantis Delfino pataiko savo trečią tritaškį – 34:48. Jo sąskaitoje – 9 taškai.

17 min.: Du taškus pelnantis Nocioni padeda komandos draugui įsirašyti rezultatyvų perdavimą. Lietuvių deficitas tampa dviženklis – 30:40.

15 min.: Kieta varžovų gynyba Pociui leido mesti vos antrą Lietuvos rinktinės tritaškį! Argentiniečiai iš toli atakavo jau 12 kartų ir pataikė 3. Vienintelio taiklaus tritaškio autorius – Kleiza.

15 min.: Scola atlieka idealų perdavimą Delfino, pastarasis smeigia tritaškį, o kitoje atakoje lietuviai praranda kamuolį. Nocioni netrukdomas pelno du taškus, o lietuvių atsilikimas tampa rekordinis – 27:35.

13 min.: Lietuvių gynybą daužantis Scola pelno keturioliktą tašką – auga lietuvių deficitas – 25:30.

10 min.: Beveik per 8 minutes Kleiza pelnė 9 taškus (3/4 dvitaškių, 1/1 tritaškių). Iš 24 varžovų taškų 19 surinko Scola (12) ir Ginobili (7). Pirmajame kėlinyje mūsiškiai suklydo net 6 sykius, kai Argentinos komanda suklydo vos 1 kartą. Rezultatas – 23:24.

7 min.: Kleiza smeigia tritaškį, greitoje atakoje Songaila pelno du taškus ir lietuviai pabėga į priekį – 19:16.

6 min.: Pocius atsilygina Ginobili – išprovokuoja pražangą prie tritaškio linijos, realizuoja 2 iš 3 baudų. Kamuolį atkovoja Kleiza, pataiko dvitaškį ir lygina rezultatą – 14:14.

4 min.: Patyręs Ginobili du kartus pergudrauja Pocių – iš pradžių išprovokuoja pražangą, sumeta baudas, o netrukus perima kamuolį. Po kelių akimirkų Ginobili išprovokuoja ir Kalniečio pražangą puolant, Rezultatas – 6:12.

2 min.: Mačas prasideda dviem Ginobili ir Prigioni tritaškiais. Rezultatą sušvelnina Mačiulis – 2:6.

Lietuvos rinktinės startinis penketas: Jonas Mačiulis, Linas Kleiza, Mantas Kalnietis, Jonas Valančiūnas, Martynas Pocius.

Argentinos rinktinės startinis penketas: Pablo Prigioni, Emanuelis Ginobili, Andresas Nocioni, Carlosas Delfino, Luisas Scola.

AFP/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Linas Kleiza pelno du taškus

ARGENTINOS RINKTINĖ

Vyriausiasis treneris: 1998 m. pasaulio čempionate Julio Lamas dirbo rinktinės vyriausiojo trenerio asistentu. 48-erių strategas buvo ir Sergio Hernandezo asistentas Pekino olimpiadoje. Nuo 2010 m. gruodžio J.Lamas eina vyriausiojo trenerio pareigas.

Lyderiai: Rinktinei atstovauja keturi NBA krepšininkai – įžaidėjas Pablo Prigioni (Niujorko „Knicks“), gynėjas Emanuelis Ginobili (San Antonijaus „Spurs“), lengvasis krašto puolėjas Carlosas Delfino (Milvokio „Bucks“) ir sunkusis puolėjas Luisas Scola (Fynikso „Suns“).

Pastarasis 2010 m. tapo rezultatyviausiu pasaulio čempionato žaidėju, kai vidutiniškai rinkdavo po 27 taškus. Komandoje žaidžia ir vienas Eurolygos krepšininkas – puolėjas Andresas Nocioni (Vitorijos „Caja Laboral“)

Amžius: Argentinos rinktinėje rungtyniauja vos keturi žaidėjai, neperžengę 30 metų ribos. Komandos amžiaus vidurkis – 30,7 m.  Lietuvos rinktinėje į ketvirtą dešimtį įkopę tik Rimantas Kaukėnas, Šarūnas Jasikevičius, Darius Songaila ir Simas Jasaitis. Ekipos amžiaus vidurkis – 28,4 m.

Istorija: Olimpinėse žaidynėse lietuvių ir argentiniečių keliai susikirto tris kartus. Atlantoje mūsiškiai nusileido 61:65, Pekine vykusiose grupės varžybose nugalėjo 79:75, tačiau pralaimėjo kovą dėl bronzos medalių – 75:87.

Lietuviai laimėjo visus tris tarpusavio mačus pasaulio čempionatuose. 2010 m. Turkijoje vykusiose pirmenybėse pergalė pasiekta ketvirtfinalyje – 104:85. Simas Jasaitis pelnė 19 taškų, Linas Kleiza – 17. Argentiniečiams net 25 taškus surinko Carlosas Delfino.

„Argentina sieks keršto, tačiau ir mes turime nuoskaudų. Rungtynės tikrai bus geros – principinės. Argentina yra patyrusi, kieta komanda, turinti daug žaidėjų. Jie stengiasi žaisti lėčiau, daugiau pozicinį krepšinį, todėl mums reikia rungtyniauti agresyviai, greitai, aišku, be klaidų. Greitai, bet ne per greitai“, – tvirtino rinktinės kapitonas L.Kleiza.

Reitingas: Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) sudaromame pasaulio krepšinio rinktinių reitinge Argentinos komanda su 673 taškais užima trečiąją vietą. 426 taškus turintys lietuviai – penktoje pozicijoje.

Argentinos laimėjimai: Atėnų olimpiadoje iškovoti aukso medaliai, Pekino olimpinėse žaidynėse – bronzos. Pasaulio čempionate argentiniečiai triumfavo 1950 m., o 2002 m. iškovojo sidabro medalius. 2001 ir 2011 m. laimėtas Amerikos čempionatas, 1995, 2003, 2005 ir 2007 m. pasiekta antroji vieta. 1980, 1993, 1999 ir 2003 m. – trečioji.

A grupė:  Lietuva, Argentina, JAV, Prancūzija, Tunisas ir Nigerija.