2012 08 06 /18:08

Lietuviai išvengė Tuniso antausio ir žengė į olimpinių žaidynių ketvirtfinalį – 76:63

Gaivaus oro gurkšniais tapę Simo Jasaičio ir Renaldo Seibučio tritaškiai bei solidus vėliausiai nuo atsarginių suolo pakilusio Dariaus Songailos žaidimas pratęsė Lietuvos krepšinio rinktinės pasirodymą Londono olimpinėse žaidynėse.
Renaldas Seibutis
Renaldas Seibutis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tris kėlinius nuo ketvirtfinalio tolusi Lietuvos ekipa (2-3) lemiamame ketvirtyje nepasimetė ir 76:63 (7:18, 22:17, 21:19, 26:9) nugalėjo Tuniso (0-5) komandą. Tai buvo paskutis A grupės susitikimas, po kurio Kęstučio Kemzūros treniruojama komanda pateko į stipriausių aštuonetą.

„Nesitikėjome lengvų rungtynių. Tokios jos ir nebuvo. Tunisas pademonstravo galintis žaisti su visais varžovais. Tai energinga, kibi ir gerai pataikanti komanda. Tris kėlinius neradome savojo žaidimo, tad mačas klostėsi sudėtingai“, – pripažino R.Seibutis.

Kai 27 minutę Afrikos čempionai pirmavo 53:41, D.Songaila pelnė šešis taškus paeiliui, Šarūnas Jasikevičius smeigė tritaškį ir lietuviai priartėjo 53:54. Paskutinio ketvirčio pradžioje Simas Jasaitis pataikė trečią tolimą metimą, o po D.Songailos dvitaškio ir taiklios baudos lietuviai pirmą kartą išsiveržė į priekį 56:54.

Kėlinio pabaiga priklausė R.Seibučiui – gynėjas smeigė du tritaškius paeiliui, realizavo keturias baudas ir lietuviai susikrovė pergalingą pranašumą 69:59. Kartu 23 taškus pelnę D.Songaila ir R.Seibutis aikštėje pasirodė tik trečiojo kėlinio viduryje.

„Pasitaikė taip, kad šiandien lemiamomis akimirkomis krito mano metimai, – džiaugėsi R.Seibutis. – Kitose rungtynėse galbūt pasiseks kitam. Ketvirtajame kėlinyje demonstravome energiją – gerai gynėmės, susikalbėjome ne tik ginandamiesi, bet ir puldami.“

Mačas itin nesėkmingai susiklostė Toronto „Raptors“ klubo dueitui – Jonui Valančiūnui ir Linui Kleizai. Pastarasis pirmą kartą olimpinėse žaidynėse neperkopė dešimties pelnytų taškų ribos, o vidurio puolėjas pirmą sykį nepelnė nė taško. Tuo tarpu Mantas Kalnietis tik penktose rungtynėse pataikė pirmą tritaškį. Prieš tai gynėjas prametė aštuonis tolimus metimus.

Per pirmąsias dešimt minučių Lietuvos rinktinė dažniau klydo (9) nei rinko taškus (7). Išskyrus Rimantą Kaukėną pirmajame kėlinyje nepasižymėjo nė vienas krepšininkas. Antrajame kėlinyje lietuviai neišvengė banguoto žaidimo – dvyliktą minutę tuniesiečiai nutolo 22:10, vėliau mūsiškiai surengė pirmąjį spurtą – 11:0 (21:22), bet netrukus krito į dar vieną duobę – praleido dešimt taškų be atsako 21:32.

Lietuvos rinktinė: Darius Songaila 13 (12 min., 5/6 dvitaškių), Šarūnas Jasikevičius 13 (3/5 tritaškių, 5 rez. perd., 3 kld.), Renaldas Seibutis 10, Simas Jasaitis 10 (3/6 tritaškių), Rimantas Kaukėnas 10, Antanas Kavaliauskas 6 (5 atk. Kam.), Mantas Kalnietis 5 (1/1 tritaškio, 9 rez. perd., 4 atk. Kam.), Linas Kleiza 4 (2/6 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 6 atk. Kam., 3 rez. perd.), Paulius Jankūnas 3, Jonas Mačiulis 2, Jonas Valančiūnas 0 (0/2 dvitaškių, 6 atk. kam., 3 kld.), Martynas Pocius 0 (0/3 tritaškių).

Tuniso rinktinė: Amine'as Rzigas 17, Salahas Mejri 16 (12 atk. kam., 5 kld.), Makremas Ben Romdhane'as 12, Mouradas El Mabroukas 6.

LIETUVA TUNISAS
TAŠKAI 76 63
DVITAŠKIAI 16/34 (47 proc.) 20/45 (44 proc.)
TRITAŠKIAI 11/24 (46 proc.) 6/15 (40 proc.)
NAUDINGUMO BALAI 98 52

A grupėje ketvirtąją vietą užėmusi Lietuvos komanda trečiadienį vyksiančiame ketvirtfinalyje kausis su B grupėje pirmąją poziciją užsitikrinusia Rusijos rinktine.

Renaldo Seibučio tritaškiai:

RUNGTYNIŲ EIGA

72:61, 39 min.: M.Kalnietis pataiko pirmą tritaškį Londono olimpinėse žaidynėse. Iki šiol jis buvo pramatęs aštuonis tolimus metimus.

69:59, 38 min.: Azigas pataiko tritaškį, tačiau R.Seibutis užtikrintai sumeta keturias baudas paeiliui.

65:56, 37 min.; R.Seibutis pataiko du tritaškius paeiliui, D.Songaila prideda dvitaškį.

56:54, 32 min.: S.Jasaitis pataiko trečią savo tritaškį ir sumažina atsilikimą iki minimumo. Apsigynusi Lietuvis rinktinė skuba į greitą puolimą, kur D.Songaila pelno du taškus su pražanga ir realizuoja baudą. Lietuviai pirmą kartą išsiveržia į priekį.

50:54, 29 min.: Lietuvius gelbėja D.Songaila ir Š. Jasikevičius. Puolėjas pelno šešis taškus paeiliui, o gynėjas smeigia tritaškį.

39:48, 26 min.: Lietuvos rinktinės taškų badą nutraukia S.Jasaičio tritaškis, tačiau dviem taškais bei tritaškiu atsako ir varžovai. Kitoje atakoje S.Jasaitis smeigia dar vieną tritaškį, L.Kleiza prideda dvitaškį.

31:43, 24 min.: Varžovas nesunkiai perima Š.Jasikevičiaus perdavimą, o greitą ataką surengę tunisiečiai pelno lengvus taškus. Kitoje atakoje blokuojavas A.Kavaliausko metimas, priešininkai surengia antrą sėkmingą ataką paeiliui. L.Kleizos perdavimas skrieja į užribį, tuo pasinaudoję varžovai prideda dar du taškus.

29:35, 20 min.: Paskutinėje atakoje S.Jasaitis prameta tritaškį, tačiau kamuolį atkovoja J.Valančiūnas. Kėlinį tolimu metimu užbaigia rezultatyviausiai pirmoje rungtynių dalyje žaidęs R.Kaukėnas. Gynėjo ir Š.Jasikevičiaus sąskaitose – po 10 taškų.

21:32, 18 min.: Tuniso komanda smeigia keturis dūrius atgal – pataiko du tritaškius, o vėliau išnaudoja lietuvių klaidas ir įmeta du dvitaškius.

21:22, 16 min.: Lietuvos krepšininkai pradeda mažinti atsilikimą – pelno vienuolika taškų paeiliui, o varžovai neranda kelių mūsiškių krepšio link.

10:22, 12 min.: M.Pociui skiriama techninė pražanga. Varžovai realizuoja dvi baudas, o nuo atakos lietuviai apsigina.

10:20, 12 min.: Ketvirtoje olimpiadoje žaidžiantis Š.Jasikevičius smeigia tritaškį ir tampa antruoju Lietuvos rinktinės krepšininku, pelniusiu taškus.

7:18, 10 min.: R.Kaukėnas buvo vienintelis Lietuvos rinktinės krepšininkas, pirmajame kėlinyje pelnęs taškus. Per pirmąsias 10 minučių mūsiškiai suklydo net 9 kartus – daugiausiai po 2 sykius suklydo M.Kalnietis ir J.Valančiūnas.

7:18, 10 min.: Tuniso ekipa pelno trylika taškų paeiliui, į kuriuos dvitaškiu atsako kol kas vienintelis taškus renkantis R.Kaukėnas.

5:5, 5 min.: Beveik tris minutes tylėjusios Lietuvos rinktinės taškų sąskaitą atidaro iš vidutinio nuotolio pataikęs R.Kaukėnas. Kitoje atakoje gynėjas realizuoja ir tritaškį.

0:5, 1 min.: Afrikos komanda pataiko dvitaškį ir tritaškį, lietuviai puldami klysta, o kitoje atakoje L.Kleiza prameta du tritaškius, J.Valančiūnas nesėkmingai atakuoja iš vidutinio nuotolio.

LIetuvos rinktinės startinis penketas: Mantas Kalnietis, Rimantas Kaukėnas, Simas Jasaitis, Linas Kleiza, Jonas Valančiūnas.

Lietuva – JAV – 94:99

Lyderiai: Rezultatyviausiai rungtyniauja 23 metų 204 cm ūgio puolėjas Macramas Benas Romdhane'as, vidutiniškai pelnantis po 15,8 taško, atkovojantis po 9,2 kamuolio ir atliekantis po 2,8 rezultatyvaus perdavimo. 26 metų 217 cm ūgio vidurio puolėjas Salahas Mejri vidutiniškai renka po 9 taškus, atkovoja po 9,5 kamuolio, blokuoja po 3,2 metimo ir atlieka po 1,5 rezultatyvaus perdavimo.

Tuniso laimėjimai: Afrikos čempionato auksas – 2011 m., sidabras – 1965 m., bronza – 1970, 1974 ir 2009 m. 2010 m. Vienintelį kartą dalyvavo pasaulio čempionate – pralaimėjo penkis kartus ir pergalių neiškovojo.

Reitingas: Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) sudaromame pasaulio vyrų rinktinių reitinge 25,8 taško turintis Tunisas užima 32 vietą. 426 taškus turinti Lietuva žengia penktoje pozicijoje.

A grupė: Lietuva, Argentina, JAV, Prancūzija, Tunisas ir Nigerija.

Vasarinių padangų sezonas: kur rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai