Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 3d. 19:22

Auksinė paslaptis: olimpiniai čempionai Kinijoje gaminami kalėjimus primenančiuose lageriuose

Ye Shiwen
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Londone du aukso medalius iškovojusi 16-metė Ye Shiwen vaikystėje atsidūrė lageryje todėl, kad buvo neįprastai raumeninga, turėjo didžiulius delnus ir ilgesnes nei kiti galūnes.

Olimpiniai čempionai Kinijoje gaminami lyg prekės konvejeriuose – nuo vaikystės jie uždaromi griežtuose lageriuose, kuriuose sąlygos primena „XIX amžiaus kalėjimus“.

Tokią neįtikėtiną išvadą padarė Didžiosios Britanijos žurnalistai, nusprendę detaliai išsiaiškinti Kinijos sėkmės olimpinėse žaidynėse paslaptį.

Anot britų, Kinijoje būsimieji olimpiečiai nuo pat vaikystės – šešerių metų – yra atskiriami nuo tėvų ir uždaromi į lagerius, kurie lyginami su „XIX amžiaus kalėjimais“, o pati sportininkų ruošimo programa – su „nežmoniškų sąlygų konvejeriais“.

Šalyje yra maždaug 300 tokių lagerių, kurie Kinijoje vadinami stovyklomis. Juose vaikai sunkiai treniruojami ir kartais net kankinami. Vienintelė trenerių motyvacija – tik auksas.

Į sportininkų ruošimo stovyklas patenka toli gražu ne kiekvienas. Daugiausia pasaulyje – net 1,3 milijardo – gyventojų turintys kinai ateities čempionus renkasi iš daugiau nei 400 tūkst. vaikų.

Pagal „talentų identifikavimo strategiją“, kiekvienas būna kruopščiai patikrinamas, o atrenkami tik tie, kurie išsiskiria savo ūgiu, fizinėmis savybėmis ir talentu.

Pavyzdžiui, Londono olimpinėse žaidynėse du aukso medalius iškovojusi 16-metė Ye Shiwen buvo pasirinkta todėl, kad jau šešerių buvo neįprastai raumeninga, turėjo didžiulius delnus ir ilgesnes nei kiti galūnes.

Visa ši programa Kinijoje turi vieną bendrą pavadinimą – „Mandarinų mašina“. Ja ruošiami būsimi olimpiniai čempionai plaukimo, gimnastikos, bokso ir atletikos rungtyse.

Rašoma, kad būsimi Kinijos olimpiečiai vartoja naują dopingo rūšį, kuri dar nežinoma kontrolieriams.

Kiek tai kainuoja? 500 mln. svarų sterlingų arba apie 1,4 mlrd. litų. Tačiau Kinijos vyriausybė yra pasiryžusi bet kokioms išlaidoms, kad užtikrintų šalies dominavimą pasaulio sporte.

Britų spauda taip pat įtaria, kad kinų sėkmės paslaptimi gali būti ne tik nežmoniškos treniruočių sąlygos. Rašoma, kad būsimi Kinijos olimpiečiai vartoja naują dopingo rūšį, kuri dar nežinoma kontrolieriams.

Ar tai mitas, sukurtas žurnalistų, ar tiesa – patvirtinti neįmanoma, bet Kinijos rezultatai tikrai įspūdingi.

Dar 1988-aisiais Seulo olimpinėse žaidynėse Kinija medalių lenktynėse buvo tik 11-a (su 28 medaliais), o nuo 1992-ųjų žaidynių Barselonoje ėmė sparčiai kilti į viršų.

1992 m. Barselonoje kinai iškovojo jau 54 medalius – 4 vieta, 1996 m. Atlantoje – 55 medalius ir taip pat 4 vieta, 2000 m. Sidnėjuje – 58 medaliai ir jau 3 vieta, 2004 m. Atėnuose – 63 medaliai ir 2 vieta, o 2008 m. Pekine – net 100 medalių ir svarbiausia 1 vieta.

Kinai kol kas nepralenkiami ir Londono olimpinėse žaidynėse. Su 41 medaliu, iš kurių net 20 aukso, jie lenkia amerikiečius – 37 medaliai ir 18 aukso.

Nuotraukas iš slaptų Kinijos lagerių galima pamatyti čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min