Dar vieno pasaulio rekordo autoriumi Londono olimpiadoje tapo plaukikas Danielis Gyurta

Trečiadienį Londono olimpinėse žaidynėse plaukikai išsidalijo keturis medalių komplektus.
Olimpinis čempionas ir pasaulio rekordininkas Danielis Gyurta.
Olimpinis čempionas ir pasaulio rekordininkas Danielis Gyurta. / „Scanpix“ nuotr.

Dėmesio centre atsidūrė dukart pasaulio ir dukart Europos čempionas vengras Danielis Gyurta, kuris ne tik triumfavo vyrų varžybų 200 m nuotolyje krūtine, bet ir pasiekė naują pasaulio rekordą.

D.Gyurta, kuris dar prieš aštuonerius metus Atėnuose šioje rungtyje iškovojo sidabrą, o prieš ketverius metus Pekine tebuvo penktas, trečiadienį finale sugaišo 2 minutes 7,28 sekundės.

Trejus metus australui Christianui Sprengeriui priklausiusį pasaulio rekordą vengras pagerino 0,03 sekundės.

Sidabras atiteko britui Michaeliui Jamiesonui (2:07,43), bronza – japonui Ryo Tateishiui (2:08,29), o trečiąjį iš eilės čempiono titulą šioje distancijoje bandęs iškovoti japonas Kosuke Kitajima (2:08,35) liko tik ketvirtas.

Kinė olimpine čempione tapo, pasiekusi naują olimpinį rekordą

Moterų 200 m plaukimą peteliške laimėjo pasaulio čempionė kinė Liuyang Jiao. Prieš ketverius metus tėvynėje antra šioje rungtyje finišavusi kinė trečiadienį distanciją nuplaukė per 2 minutes 4,06 sekundės ir, pagerinusi olimpinį rekordą, daugiau kaip sekunde aplenkė sidabrą iškovojusią ispanę Mireią Belmontę Garcią bei bronzą pelniusią japonę Natsumi Hoshi.

Pekino olimpinė čempionė kinė Zige Liu liko aštunta.

Aukso medalio likimą lėmė 0,01 sekundės

Vyrų 100 m laisvu stiliumi distancijoje triumfavo amerikietis Nathanas Adrianas (47,52 sek.), vos 0,01 sekundės aplenkęs pasaulio čempioną australą Jamesą Magnusseną.

Bronzos medalį pagaliau iškovojo jau trečiosiose olimpinėse žaidynėse startuojantis kanadietis Brentas Haydenas, vos 0,04 sekundės aplenkęs auksą dvigubai ilgesniame nuotolyje pelniusį prancūzą Yannicką Agnelą.

Čempionių titulą susigrąžino amerikietės

Moterų estafetės 4 po 200 m laisvu stiliumi olimpinių čempionių titulus po aštuonerių metų susigrąžino amerikietės, aplenkusios Pekino olimpines čempiones australes bei bronzą iškovojusią Kinijos komandą.