Džiugu dėl Europos čempionų titulo, liūdna dėl olimpiados

„Pagalvojame - kam to reikia? Bet kai taip gerai sekasi, nesinori imti ir viską mesti,“ - kalbėjo 6-ą kartą žemyno čempionu neolimpinėje rungtyje tapęs kanojininkas T. Gadeikis.
Raimundas Labuckas (dešinėje) ir Tomas Gadeikis
Raimundas Labuckas (dešinėje) ir Tomas Gadeikis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Londonas Baidarė

Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Kroatijoje aukso medalius iškovojo Lietuvos dvivietės kanojos ekipažas: Raimundas Labuckas ir Tomas Gadeikis. Jau šeštą kartą paeiliui šie lietuviai laimėjo 200 m distancijos varžybas.

Šią distanciją lietuviai finale įveikė per 35,956 sek.

Sidabro medalius iškovojo baltarusiai Dmitrijus Riabčenka ir Aleksandras Volčeckis (+0,864 sek.), o bronzą pelnė italai Daniele Santini ir Luca Incollingo (+1,516 sek.). Viso rungtyje dalyvavo 11 įgulų.

„Pagal savijautą galiu pasakyti, kad netikėtai laimėjome gana lengvai. Jėgas mes, suprantama įdėjome visas, bet rimčiau niekas mums nepasipriešino,“ – tikino T. Gadeikis. Tačiau auksiniai Lietuvos kanojininkai į Londono olimpines žaidynes nevyks. Šioje olimpiadoje 200 metrų dviviečių rungtis nenumatyta.

R. Labuckas ir T. Gadeikis dalyvavo Pekino olimpinėse žaidynėse, kuriose vyko jiems įprastos rungties varžybos.

Į Londoną lietuvių dvivietė kanoja patekti bandė. R. Labuckas ir T. Gadeikis irklavo kur kas ilgesnį atstumą.

„Į olimpiadą patekti bandėme irkluojant 1000 metrų. Europos regionui tam buvo skirta viena vieta. O mes ilgo nuotolio nesugebėjome laimėti – tai ne mūsų distancija. Tikrai yra stipresnių už mus ilgų nuotolių irkluotojų. Nepavyko mums taip gerai, kaip norėjome...“ – pasakojo T. Gadeikis.

Mes ilgo nuotolio nesugebėjome laimėti – tai ne mūsų distancija.

200 metrų distancijoje olimpinėse žaidynėse varžysis tik kanojininkai vienvietininkai.

Vis dėl to, anot T. Gadeikio, kad ir labai apmaudu, mesti sporto jis ir jo partneris nežada: „Patys sau pagalvojame – kam to reikia? Bet kai taip gerai sekasi, nesinori imti ir viską mesti. Nors ir neolimpinė rungtis.“

Vienviečių kanojų varžybų 200 m distancijoje (19 dalyvių) bronzos medalį pelnė Jevgenijus Šuklinas.

Nugalėjo Azerbaidžano atstovas Valentinas Demyanenko – 38,752 sek. Lietuvos kanojininkas nuo jo atsiliko 0,308 sek. Antrąją vietą užėmė ispanas Alfonso Benavidesas (+0,216 sek.).

Dviviečių baidarių varžybose 200 m distancijoje (20 įgulų) Lietuvos atstovai Egidijus Balčiūnas ir Ignas Navakauskas su Prancūzijos baidarininkais pasidalijo ketvirtąją vietą (31,940 sek.).

Nugalėjo britai Liamas Heathas ir Jonathonas Schofieldas (31,596 sek.).

Vienviečių baidarių varžybų 200 m distancijoje (24 dalyviai) I. Navakauskas užėmė šeštąją vietą (34,795 sek.).

Nugalėjo serbas Marko Novakovičius (34,431 sek.).