Ėjikė Kristina Saltanovič pasiekė sezono geriausią rezultatą, bet liko 21-a

Šeštadienį 20 kilometrų sportinio ėjimo distancijoje startavo trys lietuvių sportininkės - Kristina Saltanovič, Brigita Virbalytė ir Neringa Aidietytė.
Kristina Saltanovič
Kristina Saltanovič / Fotodiena.lt/Alfredo Pliadžio nuotr.

Geriausiai pasirodė Kristina Saltanovič, kuri distanciją įveikė per 1 valandą 31,04 minutės ir pagerino savo asmeninį rekordą. Lietuvė galutinėje įskaitoje užėmė 21 vietą.

26-toje vietoje liko Brigita Virbalytė, distanciją įveikusi per 1 val. ir 31,58 min. Trečioji lietuvė, Neringa Aidietytė, distancijoje užtruko 1 val. 34,01 min. ir liko 39-ta.

20 km sportinio ėjimo olimpinės čempionės aukso medalį su nauju pasaulio rekordu iškovojo rusė Jelena Lašmanova (1:25:02), aplenkusi 2008 metų Pekino žaidynių ir triskart pasaulio čempionę tautietę Olgą Kaniskiną (1:25:09).

Ankstesnis pasaulio rekordas šioje rungtyje – 1 valanda 25 minutės 08 sekundės – nuo 2011 metų vasario mėnesio priklausė rusei Verai Sokolovai.

Bronzos apdovanojimas šeštadienį atiteko Kinijos ėjikei Shenjie Qieyang (1:25:16).

Iš 61 startavusios ėjikės dvi nebaigė 20 km distancijos, o keturios buvo diskvalifikuotos.