2012 08 06 /2012 08 07

Estija klasikinių imtynių medalio laukė 60 metų! Imtynininkas Heikis Nabis jau tapo nacionaliniu herojumi

Estija švenčia: graikų-romėnų imtynių kovotojas Heikis Nabis (svorio kategorija iki 120 kg) pusfinalyje rezultatu 3:1 nugalėjo švedą Johaną Eurenitą. Tokiu būdu jau užsitikrino mažų mažiausiai sidabro medalį.
Estijos imtyninkas Heikis Nabis (kairėje) kovoja su Lukaszu Banaku (Lenkija)
Estijos imtyninkas Heikis Nabis (kairėje) kovoja su Lukaszu Banaku (Lenkija) / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmadienį finale apie 22.30 val. estas Heikis Nabis kovos su kubiečiu Mijanu Lopezu Nunjezu.

Net ir nelaimėjęs aukso, estas vis tiek taps estų nacionaliniu herojumi. Pasirodo, šio medalio šalies graikų-romėnų imtynių entuziastai laukė 60 metų!

Pasirodo, Estija – kovotojų šalis, turinti senas tradicijas dar nuo Georgo Luricho laikų. Tačiau medalių pastaruoju metu šios Baltijos valstybės imtynininkams laimėti nepavykdavo.

Nuo 1912 metų estai olimpinėse žaidynėse medalius graikų-romėnų imtynėse laimėjo 12 kartų. Paskutinį kartą medaliu džiaugėsi 1952 m. Helsinkyje. Tuomet SSRS komandai atstovavęs estas Johanesas Kotkas (svorio kategorija virš 87 kg) laimėjo auksą.

Papildyta 01.30 val. Estijos atstovas finale pralaimėjo 2008 m. olimpiniam čempionui M.L.Nunjezui ir iškovojo sidabrą.