Iš dopingą vartojusios Baltarusijos lengvaatletės atimtas olimpinis aukso medalis

Iš Baltarusijos atimtas vienas aukso medalis – olimpine čempione tapusios rutulio stūmikės Nadieždos Ostapčuk dopingo testas pasirodė esąs teigiamas.
N.Ostapčuk
N.Ostapčuk / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai reiškia, kad olimpinės čempionės titulas atitenka Naujosios Zelandijos rutulio stūmikei Valerie Adams.

Vietoj bronzos sidabro medaliu gali džiaugtis rusė Jevganija Kolodko, o bronza – kinė Gong Lijiao, kuri buvo užėmusi ketvirtą vietą.

N.Ostapčuk mėginiai buvo paimti ir prieš, ir po varžybų, ir abu kartus buvo aptikta draudžiamų medžiagų.

31-erių metų Baltarusijos rutulio stūmikė olimpinėse žaidynėse dalyvavo trečią kartą: 2004 m. Atėnuose ji užėmė 4-ąją vietą, o 2008 m. Pekine iškovojo bronzos medalį. 2010 m. baltarusė tapo Europos čempione.

Londone N.Ostapčuk sėkmingiausiu trečiuoju mėginimu rutulį nustūmė 21,36 metro ir antroje vietoje likusią V.Adams aplenkė 66 centimetrais.

Beje, Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka prieš olimpines žaidynes iš savo šalies atletų tikėjosi 25 medalių ir mažiausiai penkių – aukso.

Atmetus N.Ostapčuk medalį, baltarusiai Londone iškovojo vos 12 medalių ir tik du aukso.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius