Kinas Zhangas Jike'as – Londono olimpiados stalo teniso čempionas

Vasaros olimpinių žaidynių stalo teniso turnyre Londone paaiškėjo čempionas ir prizininkai vyrų vienetų varžybose.
Olimpinis čempionas Zhangas Jike'as
Olimpinis čempionas Zhangas Jike'as / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Auksą iškovojo favoritu laikytas 24-erių kinas Zhangas Jike'as, savo šaliai iškovojęs antrą aukščiausią apdovanojimą šiame turnyre. Jis finale 4:1 (18:16, 11:5, 11:6, 10:12, 13:11) įveikę antrąją raketę tautietį Wangą Hao – Pekino olimpiados vicečempioną.

Bronzos medalis atiteko Vokietijos stalo tenisininkui Dimitrijui Ovtčarovui, kuris mače dėl trečiosios vietos 4:2 (12:10, 9:11, 8:11, 13:11, 11:5, 14:12) nugalėjo taivanietį Chuang Chih Yuaną.

Pusfinalyje Zhangas Jike'as 4:1 (11:8, 11:3, 5:11, 11:9, 11:8) privertė pasiduoti Vokietijos stalo tenisininką, o Wangas Hao 4:1 (11:13, 11:2, 12:10, 11:6, 11:9) įveikė Taivanio sportininką.

Nuo 1988 metų Kinijos stalo tenisininkai vasaros olimpinėse žaidynėse iškovojo 22 aukso medalius iš 26 galimų.