Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 15d. 16:30

Kurie Lietuvos sportininkai Londono olimpinėse žaidynėse įvykdė keltus uždavinius, kurie lūkesčių nepateisino?

Simona Krupeckaitė
Fotodiena.lt/A.Pliadžio nuotr. / Simona Krupeckaitė liūdėjo olimpiadoje likusi be medalio, nors sprinto rungtyje pateko į šešetuką, kaip ir buvo planuota

5 – tiek medalių iš Londono olimpinių žaidynių parvežė Lietuvos sportininkai. Londono olimpiada pavadinta Lietuvai sėkmingiausia per visą istoriją.

Vis dėlto savo svajonės olimpiniame Londone siekė ne tik Rūta Meilutytė, Laura Asadauskaitė, Jevgenijus Šuklinas, Evaldas Petrauskas ir Aleksandras Kazakevičius, bet ir dar dešimtys Lietuvos sportininkų.

Kiekvienam iš jų Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) prieš žaidynes suformulavo uždavinius – kokios vietos iš sportininko tikimasi olimpiadoje.

15min.lt apžvelgia, kurie sportininkai sporto vadovų lūkesčius pateisino, kurie – ne. 

Londone Lietuvai iš viso atstovavo 50 individualių sporto šakų atstovų ir 12 krepšininkų. 

Juos suskirstėme į tris grupes – sportininkus, kurie užėmė aukštesnę vietą nei oficialiai buvo planuota; sportininkus, kurių užimta vieta atitinka keltus tikslus; bei sportininkus, kurie užėmė žemesnę vietą nei buvo tikimasi.

Sportininkai, pranokę lūkesčius
Eil.nr. Sportininkas Sporto šaka, rungtis Užimta vieta (viso dalyvių) Planuota vieta
1. Rūta Meilutytė Plaukimas, 100 m krūtine 1 (46) 4-8
2. Laura Asadauskaitė Šiuolaikinė penkiakovė 1 (36) 3-8
3. Evaldas Petrauskas Boksas, iki 60 kg 3 (28) 5-17
4. Aleksandras Kazakevičius Graikų-romėnų imtynės, iki 74 kg 3 (19) 5-10
5. Rolanas Maščinskas/Saulius Ritteris Irklavimas, dvivietė 6 (13) 7-13
6. Airinė Palšytė Lengvoji atletika, aukštis 11 (35) 12-18
7. Juozas Bernotas Burlenčių sportas 12 (38) 15-20
8. Gintarė Venčkauskaitė Šiuolaikinė penkiakovė 12 (36) 16-20
9. Rokas Guščinas Gimnastika, pratimai ant arklio 17 (69) 20-32
Fotodiena/A.Pliadžio nuotr./Virgilijus Alekna
Fotodiena/A.Pliadžio nuotr./Daug kas iš Virgilijaus Aleknos tikėjosi medalio, tačiau disko metikas įvykdė jam keltą uždavinį – pateko į pirmąjį šešeuką
Pateisinę lūkesčius
Eil.nr. Sportininkas Sporto šaka, rungtis Užimta vieta (viso dalyvių) Planuota vieta
1. Jevgenijus Šuklinas Kanojų irklavimas, vienvietė 2 (25) 1-6
2. Virginijus Alekna Lengvoji atletika, diskas 4 (41) 1-6
3. Simona Krupeckaitė Dviračių trekas, sprintas 5 (18) 1-6
4. Austra Skujytė Lengvoji atletika, daugiakovė 5 (38) 4-8
5. Gintarė Scheidt Buriavimas, „Laser Radial“ klasė 6 (41) 1-8
6. Edgaras Venckaitis Graikų-romėnų imtynės, iki 60 kg 7 (19) 5-10
7. Mindaugas Griškonis Irklavimas, vienvietė 8 (33) 4-8
8. Donata Vištartaitė Irklavimas, vienvietė 8 (28) 7-13
9. Justinas Kinderis Šiuolaikinė penkiakovė 8 (36) 6-10
10. Giedrius Titenis Plaukimas, 100 m krūtine 8 (44) 4-8
11. Zinaida Sendriūtė Lengvoji atletika, diskas 9 (35) 6-12
12. Egidijus Balčiūnas Baidarės irklavimas, vienvietė 10 (20) 6-12
13. Vilma Rimšaitė BMX dviračiai 13 (16) 10-16
14. Vytautas Janušaitis Plaukimas, 200 m kompleksinis 13 (36) 9-14
15. Indrė Jakubaitytė  Lengvoji atletika, ietis 18 (41) 16-20
16. Laura Švilpaitė Gimnastika, daugiakovė 50 (60) 42-56
Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr./Egidijus Kavaliauskas ir Freddie'as Evansas
Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr./Boksininkas Egidijus Kavaliauskas (kairėje) turėjo ambicijų pakovoti dėl medalio, tačiau pralaimėjo jau pirmąją kovą
Nepateisinę lūkesčių
Eil.nr. Sportininkas Sporto šaka, rungtis Užimta vieta (viso dalyvių) Planuota vieta
1. Vyrų rinktinė Krepšinis 5-8 (12) 3-6
2. Simona Krupeckaitė Dviračių trekas, keirinas 7 (18) 1-6
3. Egidijus Kavaliauskas Boksas, iki 69 kg 9-16 (28) 3-8
4. Karolis Bauža Dziudo, iki 90 kg 9-16 (30) 7-12
5. Marius Paškevičius Dziudo, iki 100 kg 9-16 (32) 5-8
6. Giedrius Titenis Plaukimas, 200 m krūtine 11 (34) 4-8
7. Daina Gudzinevičiūtė Šaudymas, tranšėjinė aikštelė 14 (22) 4-8
9. Lina Grinčikaitė Lengvoji atletika, 100 m 17 (33) 9-16
10. Kristina Saltanovič Lengvoji atletika, 20 km sportinis ėjimas 21 (61) 8-12
11. Darius Draudvila Lengvoji atletika, daugiakovė 25 (31) 16-20
12. Povilas Mykolaitis Lengvoji atletika, tolis 26 (42) 10-14
13. Brigita Virbalytė Lengvoji atletika, 20 km sportinis ėjimas 27 (35) 12-16
14. Rasa Drazdauskaitė Lengvoji atletika, maratonas 26 (61) 10-16
15. Raivydas Stanys Lengvoji atletika, aukštis 27 (118) 9-16
16. Diana Lobačevskė Lengvoji atletika, maratonas 28 (118) 12-24
17. Mindaugas Sadauskas Plaukimas, 100 m laisvasis 28 (56) 16-20
18. Rytis Sakalauskas Lengvoji atletika, 100 m 31 (74) 9-16
19. Akvilė Stapušaitytė Badmintonas 33-46 (46) 17-32
20. Eglė Staišiūnaitė Lengvoji atletika, 400 m barjerinis 34 (43) 20-24
21. Sonata Tamošaitytė Lengvoji atletika, 100 m barjerinis 34 (48) 16-20
22. Neringa Aidietytė Lengvoji atletika, 20 km sportinis ėjimas 39 (61) 20-24
23. Marius Žiukas Lengvoji atletika, 20 km sportinis ėjimas 40 (56) 16-20
24. Rokas Milevičius Buriavimas, „Laser“ klasė 42 (49) 22-30
25. Tadas Šuškevičius Lengvoji atletika, 50 km sportinis ėjimas 46 (63) 12-16
26. Ramūnas Navardauskas Dviračių sportas, grupinės plento lenktynės 47 (144) 15-20
27. Gediminas Bagdonas Dviračių sportas, grupinės plento lenktynės 59 (144) 10-20
28. Remalda Kergytė Lengvoji atletika, maratonas 75 (118) 30-36
Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr./Paulius Jankūnas ir Rimantas Kaukėnas
Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr./Lietuvos krepšinio rinktinei buvo keltas tikslas patekti į pusfinalį

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min