Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 31d. 07:50

Lietuvio nacistinis saliutavimas per krepšinio rungtynes olimpinėse žaidynėse sukėlė pasipiktinimą Didžiojoje Britanijoje

Lietuvis nacistiškai saliutavo per rungtynes
Nuotr. iš dailymail.co.uk / Lietuvis nacistiškai saliutavo per rungtynes

Du juodaodžius olimpinių žaidynių apsaugos darbuotojus per sekmadienį vykusias rungtynes tarp Lietuvos ir Argentinos krepšininkų nacistiškai pasveikinęs lietuvis krepšinio sirgalius sukėlė pasipiktinimą Didžiojoje Britanijoje, reikalaujama kuo skubiau ištirti šį incidentą, praneša dailymail.co.uk.

Nacistišką lietuvio saliutavimą nufotografavo anglų pora per sekmadienį olimpinėse žaidynėse vykusį Argentinos ir Lietuvos krepšinio rinktinių susitikimą.

Nors policijos atstovai teigia, kad jie tiria šį incidentą, prieš rasizmą kovojančių organizacijų atstovai mano, jog turėjo būti greičiau sureaguota ir sirgalius iš karto išvesdintas iš tribūnos.

Liudininkai pasakoja, kad šis vyras kartu su keliais kitais sirgaliais, regis, buvo išgėręs ir atsistojo sektoriuje netoli Argentinos sirgalių.

Apsaugos darbuotojai ir policininkai priėjo prie šių sirgalių grupės, prašydami atsisėsti, kad už jų esantys žmonės galėtų stebėti rungtynes. Prisiartinus dviem juodaodžiams apsaugos darbuotojams, vienas iš sirgalių nacistiškai pasisveikino, pakeldamas į viršų ranką. 

Nepaisant to, kad netoliese buvo du policininkai, niekas nesutrukdė vyriškiui, jis saliutavo tol, kol apsaugos darbuotojai pasišalino. Liudininkas dailymail.co.uk pasakojo, kad jį papiktino tai, jog lietuvis sirgalius galėjo netrukdomas nacistiškai saliutuoti, ir niekas nekreipė į tai dėmesio. „Šis vyriškis turi būti surastas. Policija turėjo kažką daryti. Jie turi aiškiai parodyti, kad tokie dalykai nebus toleruojami“, - sakė jis.

Organizacijos „Parodyk rasizmui raudoną kortelę“ vadovas Gedas Grebby teigia, kad vyras turėjo būti tučtuojau išvesdintas iš tribūnos. „Tai yra kriminalinis nusikaltimas. Mes negalime leisti, kad tokie dalykai vyktų. Tai yra elgesys, į kurį turi būti reaguojama nedelsiant. Mes raginame policiją veikti dabar“, - sakė jis.

Prieš nacistines apraiškas kovojančios organizacijos atstovas Weymanas Bennettas teigė, kad olimpinių žaidynių tikslas yra vienybė ir žmonės turėtų reaguoti į rasizmą labai rimtai. Jis sakė, kad vyras turėjo būti pašalintas iš tribūnos.

Tuo tarpu policijos atstovai teigė gavę informacijos apie šį incidentą ir mėgina nustatyti čia buvusių lietuvių tapatybes.

Nacistiškai saliutuojančio lietuvio nuotrauką galite pamatyti čia. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min