Londono olimpiados bokso čempionai – Shimingas Zou, Luke'as Campbellas, Ronielis Iglesias, Ryota Murata ir Aleksandras Usikas

Londono olimpinėse žaidynėse šeštadienį paaiškėjo pirmieji penkti čempionai vyrų bokso turnyre.
Shimingas Zou
Shimingas Zou / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Svorio kategorijoje iki 49 kg čempiono titulą apgynė 31-erių kinas Shimingas Zou, finale 13:10 įveikęs Tailando atstovą Kaeo Pongprayooną. Tai trečiasis kino olimpinis medalis – 2004-aisiais Atėnuose jis laimėjo bronzą.

Bronzos medaliai Londone šioje svorio kategorijoje įteikti airiui Paddy Barnesui ir Davidui Airapetianui iš Rusijos.

Svorio kategorijoje iki 56 kg nugalėjo 24-erių pasaulio vicečempionas britas Luke'as Campbellas, finale 14:11 nugalėjęs airį Johną Joe Neviną.

Bronza įteikta kubiečiui Lazaro Alvarezui ir japonui Satoshiui Shimizu.

Olimpinį auksą svorio kategorijoje iki 64 kg iškovojo 2009-ųjų pasaulio čempionas 23-ejų kubietis Ronielis Iglesias, kuris prieš ketverius metus Pekine buvo trečias. Lemiamoje dvikovoje kubietis 22:15 nugalėjo pasaulio vicečempioną ukrainietį Denisą Berinčiką.

Bronzos medaliais tenkinosi mongolas Munkhas-Erdene'as Uranchimegas ir italas Vincenzo Mangiacapre.

Svorio kategorijoje iki 75 kg nenugalimas buvo 26-erių pasaulio vicečempionas iš Japonijos Ryota Murata, finale 14:13 privertęs pasiduoti planetos pirmenybių bronzos medalininką brazilą Esquivą Falcao.

Bronzos medalius iškovojo uzbekas Abbosas Atojevas ir britas Anthony Ogogo.

Penktasis olimpinis aukso medalis šeštadienio vakarą atiteko 25-erių pasaulio čempionui iš Ukrainos Aleksandrui Usikui. Prieš ketverius metus tik penktąją vietą užėmęs ukrainietis svorio kategorijos iki 91 kg finale 14:11 įveikė italą Clementę Russo.

Šios svorio kategorijos pusfinalyje nesėkmes patyrė ir bronza tenkinosi pasaulio vicečempionas Teimuras Mammadovas iš Azerbaidžano bei Europos vicečempionas bulgaras Tervelas Pulevas.