Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 rugpjūčio 16d. 15:38

LTOK siunčia paaiškinimą dėl finansinės situacijos

Renginio akimirka
Alfredo Pliadžio nuotr. / LTOK atstovai
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas išplatino pareiškimą, reaguodamas į žiniasklaidoje skelbtus gandus apie jo finansinius reikalus.

Kadangi kai kuriems viešiems asmenims vis dar kyla klausimų, o žiniasklaidoje pasirodo klaidingos informacijos apie LTOK veiklos finansinius aspektus, norime paaiškinti keletą dalykų dėl LTOK biudžeto, rašoma LTOK pranešime.

Vadovaujantis LTOK įstatais LTOK 2012 metų biudžetas buvo patvirtintas 2012 m. sausio 28 d. LTOK Generalinės asamblėjos (aukščiausias LTOK organas) eilinėje sesijoje LTOK Generalinės asamblėjos nutarimu Nr. 5 „Dėl Lietuvos tautinio olimpinio komiteto 2012 metų biudžeto“.   

Patvirtinto biudžeto pajamas sudaro 11.410 tūkst. litų. 77 procentus (9.405 tūkst. litų) visų išlaidų sudarė olimpinio sporto finansavimas. Tai programų „Londonas 2012“, „Soči 2014“, Rio 2016“ finansavimas, dalyvavimo XXX olimpiados žaidynėse Londone išlaidų apmokėjimas.

10 procentų biudžeto (1.200 tūkst. litų) paskirta olimpinių programų finansavimui: olimpiniam švietimui, olimpiniams sporto veteranams, olimpinei akademijai, olimpiečių asociacijai, Lietuvos parolimpiniam komitetui, olimpinei leidybai, tarptautiniams ryšiams.

Biudžete numatyta kasmetinė parama olimpinių sporto šakų federacijoms po 15 tūkst. litų, o Tarptautinio olimpinio komiteto pripažintų sporto šakų federacijoms – po 10 tūkst. litų. Ji paskirstoma ketvirčiais ir federacijas pasiekia tik po gautų ataskaitų už praėjusius metus, bet ne į kišenes sporto federacijų vadovams po 30-40 tūkst. litų kaip teigiama klaidininčioje informacijoje.

Be to, LTOK Vykdomasis komitetas kovo 22 dienos posėdyje skyrė 0,5 mln. litų Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės pasirengimui atrankos į olimpiados žaidynes turnyrui Venesueloje, o liepos 13 dienos posėdyje dar 0,5 mln. litų šios rinktinės pasirengimui ir dalyvavimui olimpiados žaidynėse Londone.

Pagal LTOK įstatus už lėšų tvarkymą atsako Asamblėjoje išrinktas Vykdomasis komitetas, posėdžiaujantis kas mėnesį, ir LTOK Direktoratas. LTOK finansinę veiklą kontroliuoja LTOK Revizijos komisija, kurios nariai taip pat renkami Asamblėjoje.

LTOK Revizijos komisijos pavedimu kasmet atliekamas auditas LTOK'e ir jam pavaldžiose organizacijose. Su audito rezultatais supažindinami LTOK Generalinės asamblėjos nariai.

Beje, Tarptautinio olimpinio komiteto komisija 2012 m. birželio 11-15 dienomis Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete taip pat atliko LTOK veiklos ir finansų auditą. Audito pateiktose išvadose konstatuojama, kad LTOK vykdo savo pareigas, yra gerai organizuota bei užsibrėžto tikslo siekianti įstaiga, kuri nepaparastai kompetentingai skleidžia olimpines vertybes, o LTOK finansai valdomi profesionaliai, vadovaujantis bendrai priimta tarptautine gerąja valdymo patirtimi.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min