Olimpiados lengvosios atletikos varžybose – Rusijos, Australijos, Alžyro sportininkų triumfas

Londono olimpiados lengvosios atletikos varžybose antradienį buvo išdalinti dar trys medalių komplektai, o aukščiausi apdovanojimai iškeliavo į Rusiją, Australiją bei Alžyrą.
Taoufikas Makhloufi
Taoufikas Makhloufi / AFP/„Scanpix“ nuotr.

26-erių metų rusas Ivanas Uchovas įtikinamai laimėjo šuolių į aukštį varžybas ir pagaliau iškovojo aukščiausios prabos medalį viename iš trijų stambiausių lengvaatlečių turnyrų. Rusijos šuolininkas įveikė kartelę, iškeltą į 238 cm aukštį, ir po nesėkmingo pirmojo bandymo pagerinti olimpinį rekordą, vėliau jis atsisakė dviejų bandymų 240 cm aukštyje.

Sidabrą iškovojo net 5 cm nugalėtojui pralaimėjęs amerikietis Erikas Kynardas, o bronzos medaliai įteikti trim atletams, įveikusiems 229 cm aukštį – Mutazui Essai Barshimi iš Kataro, kanadiečiui Derekui Drouinui ir britui Robbie'ui Grabarzui.

Moterų 100 m barjerinio bėgimo distancijoje triumfavo 25-erių metų pasaulio čempionė ir Pekino olimpiados vicečempionė australė Sally Pearson. Ji distanciją įveikė per 12,35 sekundės ir, pagerinusi olimpinė rekordą, vos 0,02 sekundės aplenkė prieš ketverius metus Pekine triumfavusią amerikietę Dawn Harper.

Bronza atiteko kitai amerikietei Kellie Wells (12,48 sek.).

Aukso medalis vyrų 1500 m bėgime atiteko 24-erių metų Alžyro vidutinių nuotolių bėgikui Taoufikui Makhloufi (3 min. 34,08 sek.), sidabru džiaugėsi amerikietis Leonelis Manzano (3:34,79), bronza – Abdalaatis Iguideras (3:35,13) iš Maroko.

Fiasko finale patyrė favoritais laikyti Kenijos bėgikai – pasaulio ir olimpinis čempionas Asbelis Kipropas liko tik dvyliktas, o planetos vicečempionas Silas Kiplagatas tenkinosi septintąja pozicija.