Olimpiniai lengvosios atletikos čempionai – Olga Rypakova, Sanya Richards-Ross, Ezekielis Kemboi ir Kristzianas Paršas

Londono vasaros olimpinių žaidynių lengvosios atletikos turnyre sekmadienį vėlai vakare išdalinti dar keturi medalių komplektai.
Kristzianas Paršas
Kristzianas Paršas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kazachstanas laimi tik auksą

Moterų trišuolio varžybas laimėjo 27 metų planetos uždarų patalpų čempionė Olga Rypakova (14,98 m) iš Kazachstano. Sidabras atiteko buvusiai šuolininkei į aukštį Caterinai Ibarguen (14,80 m) iš Kolumbijos, bronza – pasaulio čempionei ukrainietei Olgai Salduchai (14,79 m).

Įdomu, kad Kazachstanui tai buvo jau šeštasis medalis Londono olimpinėse žaidynėse ir šeštasis (!) aukso.

Reuters/Scanpix nuotr./Olga Rypakova
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Olga Rypakova

Amerikietė 400 m bėgo greičiausiai po 28 metų pertraukos

Moterų 400 m distanciją greičiausiai bėgo 27 metų amerikietė Sanya Richards-Ross (49,55 sek.), finale aplenkusi Pekino žaidynių čempionę Christinę Ohuruogu (49,70 sek.) iš Didžiosios Britanijos bei trečiojoje pozicijoje likusią tėvynainę DeeDee Trotter (49,72 sek.).

Beje, S. Richards-Ross tapo pirmąja JAV bėgike laimėjusia šios rungties olimpinį auksą nuo 1984-ųjų Los Andžele, kai olimpine čempione tapo Valerie Brisco-Hooks.

Reuters/Scanpix nuotr./Sanya Richards-Ross
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sanya Richards-Ross

Kenija neužleidžia pozicijų 3000 m bėgime su kliūtimis

Vyrų 3000 m bėgimo su kliūtimis olimpinio čempiono titulą po aštuonerių metų susigrąžino 30-metis Ezekielis Kemboi (8 min. 16,56 sek.), sidabras, kaip ir prieš ketverius metus atiteko prancūzui Mahiedine'ui Mekhissi-Benabbadui (8:19,08), bronza – kitam Kenijos bėgikui Abeliui Kipropui Mutai'ui (8:19,73).

Pekino olimpiados čempionas Birminas Kiproras Kipruto liko penktas. Beje, šią distanciją Kenijos atletai laimi šeštosiose žaidynėse iš eilės.

AFP/Scanpix nuotr./Ezekielis Kemboi
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ezekielis Kemboi

Kūjo metimo čempionas konkurentus aplenkė daugiau nei metru

Sekmadienį vakaras baigėsi 30-mečio vengro Kristziano Paršo triumfu kūjo metimo varžybose. Trečias kartas vengrui nemelavo.

Prieš aštuonerius metus Atėnuose jis buvo penktas, prieš ketverius metus Pekine – Ketvirtas, o Londone įrankį nuskraidino 80,59 m ir daugiau kaip metru aplenkė antroje vietoje likusį Pekino olimpiados čempioną slovėną Primožą Kozmusą (79,36 m).

Bronzos medalis atiteko Atėnų (2004 m.) olimpiniam čempionui pasaulio čempionui japonui Kojiui Murofushiui (78,71 m).

Paskutinį kartą šios rungties olimpinį auksą Vengrijai 1996-aisiais Atlantoje iškovojo Balasas Kissas.