Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas: „Jau žvalgausi sklypo prie ežero savo namui“

Jevgenijus Šuklinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Spaudos konferencijos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Olimpinio Londono ritmą Jevgenijus Šuklinas pajuto tik paskutinėmis olimpiados dienomis, nes iki savo sidabrinio finišo gyveno keliasdešimt kilometrų nuo žaidynių sostinės – specialiai irkluotojams skirtame kaimelyje.

Vienviečių kanojų 200 m distancijoje olimpinį sidabrą iškovojęs atletas per žaidynių uždarymą nešė Lietuvos vėliavą, o šiandien vakare po pagerbtuvių Vilniaus Rotušės aikštėje iškeliavo į gimtąjį Visaginą. 

– Jevgenijau, kokį įspūdį paliko olimpinių žaidynių uždarymas?

– Nesu niekada dalyvavęs olimpiados atidaryme, negali lyginti, bet uždarymas tikrai patiko. Geras koncertas, gražus fejerverkas. Nešiau vėliavą, po to ją atidaviau ir stovėjome su visa komanda. Fotografavomės ir su savais, ir su kitų šalių sportininkais. 

– Ar sunku buvo nešti vėliavą?

– Ne, nesunku. Net pabandžiau nešti viena ranka, išlaikiau.

– Spėjai nupirkti lauktuvių artimiesiems?

– Nespėjau. Norėjau šiandien ryte, bet nebuvo laiko, nes jau 12 valandą reikėjo išvažiuoti. Vakar vėlai grįžome iš uždarymo, o miegoti nuėjome apie šeštą ryto. Tai šiandien net pavalgyti nespėjome. 

– Tai kaimelyje paskutinę žaidynių dieną buvo linksma?

– Taip. Nors dauguma sportininkų išvažiavo linksmintis į miestą. Kaimelyje liko nedaug žmonių. Bet mes smagiai pasibuvome.

– Į Londoną iš irkluotojų olimpinio kaimelio persikėlėte tik pasibaigus varžyboms. Ar labai skiriasi kaimeliai?

– Žinoma, skirtumas labai didelis. Bet gerai, kad gyvenome ten, nes čia eini – visur daugybė žmonių, eilės. Irkluotojų kaimelyje buvo daug ramiau. Nematai, kaip kiti lietuviai grįžta su medaliais, neužsikreti bereikalingomis emocijomis, neperdegi. 

– Nebijai dėmesio lavinos, kuri tave užgrius?

– Ne. Sportuoti sunkiau, nei atlaikyti dėmesį. 

– Ar 200 tūkst. litų premiją, kurią gausi už olimpinį sidabrą, pakeis tavo gyvenimą?

– Pakeisti tai nepakeis. Bet tai tikrai neblogas gyvenimo tramplinas. Suma didelė. Neturėjau savo būsto, bet svajojau Visagine pasistatyti namą. Jau žvalgiausi tam tinkamo sklypo. Svarbu, kad šalia būtų ežeras, kuriame galėčiau pairkluoti. Variantų yra, bet nebuvo laiko įsigilinti. Man patinka Visaginas, ten ramu, sportuoti gerai. Iki Rio de Žaneiro olimpiados tikrai planuoju sportuoti, tai Visaginas puiki vieta treniruotis. Kiek sunkiau ten rasti paprastą darbą.

– Dabar atsiras nauja elektrinė, tai gal Visaginas vėl atsigaus?

– Kol kas tai nepatvirtinta. Tikėkimės, kad atsiras. Nes jei bus elektrinė, irkluotojai galės žiemą treniruotis, nes ežere bus šiltas vanduo, neužšals. Tai irklavimas irgi atsigaus, nes Visaginas visada buvo irklavimo lyderis, kadangi čia buvo galima ir žiemą irkluoti. Dabar tokios galimybės neturime.

– Gal po tavo iškovoto sidabro baidarių ir kanojų irklavimas gaus geresnį finansavimą?

– Sunku pasakyti. Reikia tikėtis. Dabar visi kalba daug, bet praeis savaitė ar dvi ir viskas nutils.

– Kiek laiko ilsėsiesi?

– Aš visada po sezono maždaug mėnesį atostogauju, visai neirkluoju. Sportinę formą palaikau sportuodamas salėje, bėgiodamas krosą. 

– Atostogos jau suplanuotos?

– Kol kas dar ne. Nes sunku treniruotis, jei pradedi planuoti atostogas. Reikia pirmiausia atidirbti, pasiekti tikslą, po to galvoti apie poilsį. Va, jei premiją duos, tai nereikės daug planuoti – perki bilietą ir keliauji kitą dieną.

Savaitę po sezono norisi pabūti namuose, ne iš karto važiuoti. Nes pavargsti nuo tų viešbučių, lėktuvų. 

Šiemet sezonas anksti baigėsi, dar truputį vasaros liko, gal dar spėsime geru oru paatostogauti. Nes dažniausiai varžybas baigiame rugsėjį, tai lyja, šalta. Atrodo atostogos, tiek planų turėjai, sėdi namuose ir negali net išeiti, nes prastas oras. 

Dabar truputį pabūsiu Lietuvoje, o paskui gal nuvažiuosiu kur nors pailsėti.

– Važiuosi vienas?

– Su drauge. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min