Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 27d. 06:07

Olimpinių žaidynių atidarymas žada priblokšti pasaulį ir suvienyti britus

Londono olimpinių žaidynių atidarymo repeticija
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Londono olimpinių žaidynių atidarymo repeticija
Penktadienio vakarą (nuo 23 val. Lietuvos laiku) milijardų pasaulio žiūrovų laukia nepamirštamas reginys – daugiau nei 3 val. truksiantis įspūdingas Londono olimpinių žaidynių atidarymas. Nors organizatoriai stengiasi išsaugoti būsimo šou paslaptis, tūkstančiai repeticijų žiūrovų socialiniuose tinkluose neištvėrė nepasidaliję susižavėjimu: „Jei turite kitų planų penktadienį, atšaukite juos – šis atidarymas bus tikrai nežemiškas!“

„Oskaro“ laimėtojas, pripažintų filmų, tokių kaip „Lūšnynų milijonierius“ režisierius Danny Boyle'as su savo kūrybine grupe ir meno vadovu, filmo „Bilis Eliotas“ režisieriumi Stephenu Daldry sukūrė beveik 120 milijonų litų kainavusį spektaklį, kuris žada patekti į Olimpinių žaidynių atidarymų istoriją kaip vienas įspūdingiausių.

Atidarymo ceremonija, kurios tema – „Stebuklų salos“, kaip jau buvo pranešta anksčiau, žiūrovus nukels į idilišką britų kaimą, kuriame ganysis 70 avių, 12 žirgų, 10 vištų, trys karvės, 2 ožkos, taip pat dalyvaus šunys ir žąsys. Pasisėmę įkvėpimo iš Williamo Shakespeare'o komedijos „Audra“, britų kūrėjai ruošiasi visus pakviesti į kelionę, „kuri parodys, kas mes esame, kuo mes buvome ir kuo norėtume tapti ateityje“.

Reuters/Scanpix nuotr./Londono olimpinių žaidynių atidaryme aunis vaidinančios aktorės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Londono olimpinių žaidynių atidaryme šunis vaidinančios aktorės

Stadione šalia tradicinių kaimo namų stovės kasybai naudotas ratas, simbolizuojantis pramonės perversmo, kuriuo anglai labai didžiuojasi, istorinį palikimą, o ant visų statinių lis dirbtinis lietus, demonstruodamas tradicinį Didžiosios Britanijos orą. Daugiau nei 10 tūkstančių atlikėjų vaidins scenas, pamėgdžiojančias anglų tradicinius šeštadienio vakarus: vieni linksminsis tradiciniame popmuzikos festivalyje, kiti klausysis patriotinių dainų klasikinės muzikos festivalyje, treti – žais anglų sukurtą ir mylimą kriketą.

Ceremonijos scenarijus paremtas istorija apie dvi mergaites, kurių tėvams išvykus, jos susitinka su draugais ir aplanko naktinius klubus, kuriuose groja populiarioji skirtingų laikų britų muzika – nuo 7-ojo dešimtmečio iki šių dienų. Olimpinių žaidynių atidarymo organizatoriai didžiuosis ne tik muzikiniu palikimu, bet ir nepamirš svarbaus britų vaidmens išrandant internetą. Tikimasi, kad ceremonijoje pasirodys ir pats interneto išradėjas, mokslininkas Timas Bernersas-Lee.

Reuters/Scanpix nuotr./Londono olimpinių žaidynių atidaryme industrinės revoliucijos dalyvius vaidinantys atlikėjai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Londono olimpinių žaidynių atidaryme industrinės revoliucijos dalyvius vaidinantys atlikėjai

Grandioziniame renginyje panaudoti naujausi skaitmeninių technologijų išradimai, kurie, tikimasi, sukurs daugybę įspūdingų atidarymo akimirkų.

Sprendžiant iš trumpų atsiliepimų, pasipylusių socialiniuose tinkluose, atidarymo režisierius D.Boyle'as ceremonijai nepagailėjo vieno svarbiausių šou elementų – angliško humoro. Daugelis repeticijų žiūrovų užsiminė apie juokingas scenas, privertusias juos nuoširdžiai kvatotis.

Olimpinių žaidynių atidaryme, pristatant Anglijos istoriją ir jos įtaką pasauliui, žiūrovai pamatys Jamesą Bondą, „Hario Poterio“ knygų herojų Voldemortą, kuris tikriausiai susikaus su Merių Popins armija. Taip pat bus atiduota pagarba nacionalinei sveikatos priežiūros sistemai, kuri užtikrina visų Didžiosios Britanijos gyventojų nemokamą sveikatos priežiūrą. 

Reuters/Scanpix nuotr./Medicinos seseles Londono olimpinių žaidynių atidaryme vaidinančios atlikėjos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Medicinos seseles Londono olimpinių žaidynių atidaryme vaidinančios atlikėjos

Atidarymo repeticijose nebuvo parodyti muzikos atlikėjai, todėl iki penktadienio vakaro galima tik spėlioti, kas iš jų koncertuos šiame šou. Tačiau per ceremoniją tikrai skambės „The Beatles“, „The Clash“, Davido Bowie ir Vangelio kūriniai. Grupė „Underworld“, kuri atidarymo režisieriaus buvo paprašyta sukurti muziką šiai ceremonijai, pristatys naujų kūrinių, taip pat bus nepamiršti britų reperiai Dizzee Rascalas (daina „Bonkers“) ir Tinie Tempah (daina „Pas Out“). Ceremonijos kulminacija, kaip jis pats atskleidė, taps Paulo McCartney pasirodymas, per kurį jis atliks legendinę dainą „Hey Jude“. 

Scanpix nuotr./Paulas McCartney
„Scanpix“ nuotr./Paulas McCartney

Negalima pamiršti, kad Olimpinių žaidynių ceremoniją pradės didžiausias pasaulyje varpų ansamblis – Turnerio prizo laimėtojas, muzikantas Martinas Creedas sugalvojo, kad žaidynes turi pradėti visoje šalyje tris minutes skambantys bokštų, bažnyčių varpai, taip pat prie akcijos gali prisidėti vaikai, skambinantys varpelius rankose, dviratininkų skambučiai ir pan. Pirmą kartą nuo 1952 metų garsusis Londono Big Benas nukryps nuo savo tradicinio grafiko ir sumuš 42 kartus nuo 20.12 val. iki 20.15 val. vietos laiku.

Po atidarymo repeticijų, kurias stebėjo tūkstančiai laimingųjų, socialiniuose tinkluose pasipylė mačiusiųjų įspūdžiai. Organizatoriai visų prašė išsaugoti siurprizą, „neišpakuoti kalėdinių dovanėlių prieš Kalėdas“, ir neatskleisti ceremonijos detalių, todėl dauguma šiam kūrėjų psi rašymui pakluso ir tik išreiškė savo emocingą susižavėjimą būsimu reginiu.

Atidarymo ceremonija tiesiog užima kvapą! Net negaliu nusakyti žodžiais. Įspūdinga, išmoninga, žavi ir įkvepianti! Danny Boyle'as yra genijus su išdykusiu humoru jausmu!

„Atidarymo repeticija buvo įspūdinga! Jūs, bičiuliai, patirsite tikrą malonumą penktadienį“, – rašė vienas žiūrovas. Jam antrino ir kitas: „Jei jūs turite kitų planų penktadienį, atšaukite juos – atidarymo ceremonija yra nežemiška! Danny Boyle'ai, aš sveikinu tave!“ Sutiko ir trečias: „Danny Boyle'as yra genijus su išdykusiu humoro jausmu!“

„Šou privertė mane didžiuotis, kad esu britas. Danny Boyle'ai, ačiū tau ir visai kūrybinei komandai – jūs esate fantastiški!“ – liejosi pagyros atidarymo režisieriui. – Atidarymo ceremonija tiesiog užima kvapą! Net negaliu nusakyti žodžiais. Įspūdinga, išmoninga, žavi ir įkvepianti! Privertė mane didžiuotis.“

Repeticijų žiūrovų atsiliepimai leidžia spėti, kad Olimpinių žaidynių atidarymas padarys didžiulį įspūdį pasaulio žiūrovams – prie televizorių ekranų šį šou žada žiūrėti daugiau nei 4 milijardai planetos gyventojų, o laime stebėti šį šou gyvai pasinaudos apie 62 tūkstančius žiūrovų bei 16 tūkstančių žaidynėse dalyvaujančių sportininkų. Tikimasi, kad ši iškilminga ceremonija ne tik papirks pasaulį, bet ir pažadins D.Britanijos gyventojų prigesusį patriotizmo ir vienybės jausmą.

Reuters/Scanpix nuotr./Londono olimpinių žaidynių atidarymo kaimo moterys po repeticijos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Londono olimpinių žaidynių atidarymo kaimo moterys po repeticijos

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:20
01:17
02:19

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min