Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Pasaulio akys krypsta į Londone prasidedančią olimpiadą

Londonas penktadienį skaičiuoja paskutines valandas iki šių metų vasaros olimpinių žaidynių oficialios atidarymo ceremonijos, o šį įspūdingą reginį Didžiosios Britanijos sostinėje tiesiogiai stebės apie 120 pasaulio lyderių.
Olimpiniai žiediai
Olimpiniai žiediai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kas ketverius metus rengiama sporto šventė, kuri kainuos 9,3 mlrd. svarų (41 mlrd. litų) ir kurioje dalyvaus per 10 tūkst. atletų, oficialiai prasidės praėjus septyneriems metams po to, kai Londonas įveikė Paryžių konkurse dėl teisės organizuoti šių metų žaidynes.

„Teikdami pasiūlymą davėme penkis pažadus, tarp jų skirti atletams centrinę vietą šiame projekte, sukurti magišką atmosferą, įkvėpti pasaulio jaunimą ir sukurti tvarų palikimą, – sakė Londono olimpinių žaidynių vadovas Sebastianas Coe. – Ši septynerius metus trukusi kelionė buvo nepaprasta.“

Organizatoriai tikisi, kad daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje stebės atidarymo ceremoniją per televiziją, o dar dešimtys tūkstančių – tiesiogiai Olimpiniame stadione Londono rytiniame rajone.

Olimpinis deglas penktadienį, paskutiniąją jo dešimties savaičių kelionės po Didžiąją Britaniją dieną, buvo plukdomas žemyn Temzės upe karalienės Elizabeth II baržoje „Gloriana“.

Tuo tarpu Londono Vestminsteryje parlamento pastato bokšto laikrodžio varpo „Didžiojo Beno“ dūžiai skambėjo tris minutes nuo 8 val. 12 min. vietos (10 val. 12 min. Lietuvos) laiku, likus lygiai dvylikai valandų iki olimpiados atidarymo ceremonijos pradžios 20 val. 12 min. (22 val. 12 min.).

Didžiulio varpo, kurio bokštas su laikrodžiu yra vienas iš pagrindinių Londono simbolių, gaudimą papildė šimtų bažnyčių varpų ir žmonių purtomų varpelių skambėjimas.

Garsus britų futbolininkas Davidas Beckhamas tikriausiai taps vienu iš paskutinių olimpinio deglo nešėjų, kai Graikijoje įžiebta ugnis galiausiai pasieks Londono olimpinį stadioną.

Man pakankamai pasisekė, kad per savo karjerą buvau įtrauktas į kai kuriuos nuostabius sporto momentus, tačiau niekas negali lygintis su tuo, kad tuojau įvyks Londone, – D.Beckhamas

Buvęs Anglijos futbolo rinktinės kapitonas, atlikęs svarbų vaidmenį prieš septynerius metus Londonui prašant suteikti teisę organizuoti šių metų žaidynes, sakė, kad mintis apie olimpiados atidarymo reginius jį „verčia pašiurpti“.

„Man pakankamai pasisekė, kad per savo karjerą buvau įtrauktas į kai kuriuos nuostabius sporto momentus, tačiau niekas negali lygintis su tuo, kad tuojau įvyks Londone“, – jis rašė dienraštyje „The Sun“.

„Žinau, kad kiekviena žaidynių dalis bus įspūdinga, o šis vakaras yra vakaras, kai visa tai pasidės – visas pasaulis žvelgs į Didžiąją Britaniją ir atidarymo ceremoniją, – pridūrė D.Beckhamas. – Tai bus viena iš akimirkų, kurios visada įsimena jas mačiusiems žmonėms.“

Vaizdai, nufilmuoti trečiadienį per 27 mln. svarų (118,8 mln. litų) kainavusios atidarymo ceremonijos generalinę repeticiją, leidžia manyti, kad reginys bus didingas, tačiau ekscentriškas, atspindintis jo režisieriaus Danny Boyle'o filosofiją.

„Oskarą“ pelnęs filmo „Lūšnynų milijonierius“ kūrėjas pažadėjo sukurti „mūsų kaip tautos paveikslą“ ir atskleidė, kad jo šou bus galima pamatyti gyvų avių ir šokančių Nacionalinės sveikatos tarnybos chirurgų.

Tuo tarpu ceremonijos meno režisierius Stephenas Daldry sakė, kad šiame renginyje bus pabrėžiamas „turtingas paveldas, įvairovė, energija, išradingumas, sumanumas ir kūrybingumas, kurie išties nusako Britanijos salas“.

Jamaikietis bėgimo žvaigždė Usainas Boltas tvirtina esantis „pasiruošęs“ ginti jam priklausančius du olimpinio čempiono titulus sprinto rungtyse.

„Aš visada pasiruošęs, – aiškino U.Boltas, kuris neš savo šalies vėliavą per atidarymo ceremoniją. – Turiu nedidelę problemą, bet esu pasiruošęs mėginti.“

Atidarymo ceremonijos generalinės repeticijos žiūrovai gyrė šį šou, tačiau nenorėjo atskleisti jo detalių.

Tikimasi, kad per pačią ceremoniją nelis, nors dieną Londone pylė smarkus lietus.

Tūkstančiai VIP svečių, tarp jų apie 120 užsienio lyderių, atvyko į Britanijos sostinę prie olimpiados atidarymą. Garsių svečių sąrašas itin margas: pradedant Holivudo žvaigžde Angelina Jolie ir JAV pirmąja ponia Michelle Obama, baigiant Svazilendo karaliumi.

Ruošiantis olimpiadai, Didžiojoje Britanijoje prasidėjo didžiausia kada nors taikos metu surengta saugumo operacija, o premjeras Davidas Cameronasketvirtadienį pažymėjo, kad žaidynių saugumas bus jo pagrindinis prioritetas.

„Manau, atlikome pasiruošimų, kiek tik galėjome. Manau, kad paruošėme labai gerus planus nenumatytiems atvejams“, – premjeras sakė per spaudos konferenciją su S.Coe, vykusią priešais Olimpinį stadioną.

Daugiau nei 40 tūkst. kariškių ir civilių saugumo darbuotojų, taip pat didžiulio masto žvalgybos operacija pavertė Britanijos sostinę tvirtove, kurioje ypač rūpinamasi sporto objektų, atletų ir milijonų svečių apsauga.

Tačiau saugumo užtikrinimo klausimas atsidūrė dėmesio centre, kai vyriausybė buvo priversta pasiųsti dar 4 700 karių, nes privati saugos bendrovė G4S nesugebėjo sutelkti pakankamai apsaugininkų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius