2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Pirmieji Lietuvos lengvaatlečiai išvyko į Londoną

Pirmi Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės atstovai jau išvyko į Londoną, kur penktadienį įvyks olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija. Rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Jezepčikas prieš kelionę buvo puikios nuotaikos ir tikėjosi sėkmingo mūsų šalies atletų pasirodymo.
Virgilijus Alekna
Virgilijus Alekna / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Londonas

„Išvykstame geros nuotaikos. Čia juk ne vienos dienos kelionė, tam ruošėmės ketverius metus. Tai – svarbiausias metų startas, matysime, kaip mums pasiseks“, – teigė lengvosios atletikos rinktinės vyriausiasis treneris. – Dalyvausime dvidešimtyje rungčių ir noriu, kad mūsų sportininkai dalyvautų kvalifikacijose, pusfinaliuose ir finaluose. Dvylika dienų Londone bus tikrai ką veikti. Kiekvieną dieną palaikysime mūsų sportininkus. Tikimės, kad emocijos bus tik geriausios“.

Šiuo metu visi lengvosios atletikos rinktinės nariai neturi jokių problemų ir yra pasiruošę savo startams.

„Dėl traumų turėjome problemų Europos čempionate Suomijoje“, – prisiminė K. Jezepčikas. – Jame negalėjo startuoti Sonata Tamošaitytė, o pirmenybių metu traumą patyrė Rytis Sakalauskas. Sveikatos problemų turėjo ir Darius Draudvila. Tačiau šiuo metu lyg viskas krypsta į gerą pusę ir niekas jiems nesutrukdys startuoti. Londone galės rungtyniauti visų mūsų lengvaatlečiai“.

Rinktinės vyriausiasis treneris K. Jezepčikas nenori prognozuoti galimo Lietuvos lengvaatlečių medalių skaičiaus. Jam svarbiau, kad visi mūsų sportininkai pademonstruotų geriausius savo rezultatus.

„Labiau kalbėčiau apie tuos sportininkus, kurie galėtų pretenduoti į geriausiųjų aštuntukus ir šešioliktukus“, – tikino treneris. – Manyčiau, kad nuo medalio iki aštuntos vietos skirtumai bus labai maži. Sėkmingai pasirodyti gali Austra Skujytė, Zinaida Sendriūtė ir Virgilijus Alekna. Turime nemažai žmonių, kurie tokių tikslų gali siekti. Manau, kad 8-10 mūsų sportininkų tikrai pateks į pusfinalius ir finalus. To mes iš jų ir tikimės. Tada galėsime galvoti apie aukštas vietas“.

Pasak K. Jezepčiko, laukiama gerų rezultatų ir iš jaunųjų Lietuvos sportininkų: „Manęs asmeniškai niekas nenustebins“, – kalbėjo vyriausiasis rinktinės treneris. – Pavyzdžiui, daugelį nustebino Europos čempionate iškovotas Raivydo Stanio medalis, tačiau manęs jis nenustebino. Jis jau prieš metus buvo pasiruošęs tokiam žygiui. Jis demonstruoja stabilius rezultatus ir, jeigu neperdegs olimpiadoje, tai rezultatai gali būti labai aukšti. Norėčiau, kad kas nors nustebintų iš mūsų jaunesnės kartos, Airinė Palšytė galėtų sėkmingai pasirodyti ir kovoti dėl aukštų vietų“.

Disko metikas V. Alekna liepos 27 dieną neš Lietuvos vėliavą olimpiados atidarymo ceremonijoje, o pirmi lengvaatlečiai startuos rugpjūčio 3 dieną. Tada į stadioną įžengs Lina Grinčikaitė, A. Skujytė, Z. Sendriūtė ir Povilas Mykolaitis.

Lietuvos lengvaatlečiai pirmą kartą olimpiadoje dalyvavo 1928 metais. Amsterdame (Nyderlandai) rungėsi penki lengvaatlečiai. Atkūrus Nepriklausomybę mūsų šalies lengvaatlečių skaičius didėjo. 1992 metais Barselonoje (Ispanija) dalyvavo 8 sportininkai, 1996 metais Atlantoje (JAV) – 14, 2000 metais Sidnėjuje (Australija) – 17, 2004 metais Atėnuose (Graikija) – 12, o 2008 metais Pekine (Kinija) – 18.

Iki šiol olimpinėse žaidynėse iš viso dalyvavo 68 Lietuvos lengvaatlečiai (38 vyrai ir 30 moterų). Po Londono olimpiados prie šio sąrašo dar turėtų prisidėti 12 lengvaatlečių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min