Plaukimas Londono olimpiadoje: žuvimi pravardžiuojamas Michaelas Phelpsas liko be medalio, 16-metė kinė Ye Shiwen pagerino pasaulio rekordą

Michaelo Phelpso reakcija po finišo.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Michaelo Phelpso reakcija po finišo.
Šaltinis: BNS
0

Šeštadienį išdalinti pirmieji keturi 2012 metų Londono olimpinių žaidynių medalių komplektai plaukimo varžybose.

Ketvirtąjį olimpinį aukso medalį karjeroje iškovojo amerikietis Ryanas Lochte, triumfavęs 400 m kompleksinio plaukimo distancijoje. Praėjusiais metais šios rungties pasaulio čempionu tapęs amerikietis finale sugaišo 4 minutes 5,18 sekundės ir net 3,68 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį brazilą Thiago Pereirą.

Bronza atiteko japonui Kosukei Hagino (4:08,94), o keturiolikos olimpinių aukso medalių savininkas amerikietis Michaelas Phelpsas (4:09,28), kuris šioje distancijoje triumfavo Atėnuose ir Pekine, liko tik ketvirtas.

Rekordinius aštuonis aukso medalius Pekino olimpinėse žaidynėse 2008-aisiais iškovojęs M.Phelpsas, dėl tokių rezultatų pramintas žuvimi, dar turės progų atsigriebti ir Londone, kur varžysis dar šešiose rungtyse.

Kinai užkariauja ir plaukimą

400 m laisvuoju stiliumi distancijoje triumfavęs Sunas Yangas tapo pirmuoju Kinijos plaukiku iškovojusiu olimpinį auksą. 20-metis plaukikas finale nuotolį nuplaukė per 3 minutes 40,07 sekundės ir, pagerinęs olimpinį rekordą, 1,92 sekundės aplenkė čempiono titulą ginusį korėjietį Parką Tae-Hwaną.

Bronza džiaugėsi amerikietis Peteris Vanderkaay'us.

AFP/Scanpix nuotr./16-metė olimpinė čempionė Ye Shiwen.
AFP/„Scanpix“ nuotr./16-metė olimpinė čempionė Ye Shiwen.

Moterų 400 m kompleksinio plaukimo distancijoje triumfavo pasaulio rekordą pagerinusi kinė Ye Shiwen. Šešiolikmetė kinė nuotolį nuplaukė per 4 minutes 28,43 sekundės ir 1,02 sekundės pagerino ketverius metus australei Stephanie Rice priklausiusį rekordą.

Sidabrą Londone iškovojo amerikietė Elizabeth Beisel (4:31,27), bronzą – kita Kinijos plaukikė Li Xuanxu (4:32,91).

Čempionės titulą ginusi australė Stephanie Rice liko tik šešta.

Vis tik Australijos plaukikai pirmąją varžybų dieną neliko be aukščiausiojo apdovanojimo – jį iškovojo Australijos moterų kvartetas, triumfavęs estafetėje 4 po 100 m laisvuoju stiliumi. Australės finale sugaišo 3 minutes 33,15 sekundės ir 0,64 sekundės aplenkė Pekino čempiones Nyderlandų plaukikes.

Bronza atiteko JAV kvartetui – 3 minutės 34,24 sekundės.