Plaukimo baseine karaliauja jaunos merginos: 17-metė pailsėjusi 10 minučių po pusfinalio laimėjo finalą

XXX vasaros olimpinių žaidynių Londone plaukimo varžybose pirmadienį buvo išdalyti dar trys apdovanojimų komplektai.
Missy Franklin
Missy Franklin / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Londonas

Moterų 100 nugara nuotolyje auksą iškovojo 17-metė amerikietė Missy Franklin. Ji finale distanciją nuplaukė per 58,33 sekundės ir 0,35 sekundės aplenkė australę Emily Seebohm bei 0,50 sekundės – japonę Ayą Terakawą.

Beje, amerikietė finale startavo prabėgus vos dešimčiai minučių po to, kai pusfinalyje iškovojo kelialapį į finalą plaukiant 200 m laisvu stiliumi. JAV plaukikė planuoja šiose žaidynėse varžytis keturiose asmeninėse distancijose bei trijose estafetėse ir nori tapti pirmąja moterimi, kuri olimpinėse žaidynėse plauks septyniose rungtyse.

Antrąjį iš eilės aukso medalį JAV plaukimo komandai iškovojo amerikietis Mattas Greversas. Jis 100 m nugara finale nuplaukė per 52,16 sekundės ir, pagerinęs olimpinį rekordą, 0,76 sekundės aplenkė antroje vietoje finišavusį tėvynainį Nicką Thomaną bei 0,81 sekundės – bronzą iškovojusį japoną Ryosuke'ą Irie'ą.

Pasaulio čempionas prancūzas Camille'is Lacourt'as (53,08 sekundės) liko ketvirtas.