Po fotofinišo peržiūros – irkluotojo Egidijaus Balčiūno šuolis į Londono olimpines žaidynes

Lietuvos irkluotojas Egidijus Balčiūnas įveikė tituluotus varžovus olimpinėje atrankoje ir tik po fotofinišo sužinojo, kad tapo antruoju lietuviu, iškovojusiu kelialapį į olimpines žaidynes Londone.
fd
Fotofinišas

Poznanėje (Lenkija) vykusiose olimpinėse Europos atrankos varžybose E.Balčiūnas, irkluodamas vienvietę baidarę, 200 m distancijos finale užėmė antrą vietą. Lietuvio laikas – 37,901 sek. Į olimpines žaidynes pateko tik pirmąsias dvi vietas užėmę sportininkai.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Baidarininkas Egidijus Balčiūnas

Pirmoji vieta atiteko belgui Maxime‘ui Richardui (37.853). Vos 0,024 sekundės nuo E.Balčiūno atsiliko trečią vietą užėmęs olimpinis čempionas ispanas Saulas Cravioto.

E.Balčiūnas kartu su A. Duonėla šioje rungtyje yra triskart tapę pasaulio čempionais.

Į baidarių ir kanojų olimpinės atrankos finalus pateko ir kiti Lietuvos atstovai, tačiau iškovoti 1-2 vietų, garantuojančių olimpinius kelialapius, jiems nepavyko.

Dviviečių baidarių 200 m plaukimo finale 8-ą vietą užėmė E.Balčiūnas su Ignu Navakausku.

1000 m distancijoje Andrejaus Olijniko bei Ričardo Nekriošiaus porinė dvivietė liko 6-oje pozicijoje.

Kanojininkai Raimundas Labuckas ir Tomas Gadeikis 1000 m finale finišavo paskutiniai, devinti.

Pirmasis kelialapį į olimpiadą, dar praėjusiais metais iškovojo Jevgenijus Šuklinas. Pasaulio čempionate  vienvietę kanoją irkluojantis lietuvis pelnė penktąją vietą.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti