Prestižinę – maratono – rungtį Londono olimpiadoje laimėjo Stephenas Kiprotichas iš Ugandos

Prestižinę – vyrų maratono – rungtį Londono olimpinių žaidynėse laimėjo 23-ejų Stephenas Kiprotichas iš Ugandos, 42 km 195 m distanciją sekmadienį įveikęs per 2 valandas 8 minutes bei 1 sekundę.
Olimpinis maratono bėgimo čempionas Stephenas Kiprotichas
Olimpinis maratono bėgimo čempionas Stephenas Kiprotichas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai buvo pirmasis Ugandos apdovanojimas Londono olimpiadoje bei antrasis per visą šalies istoriją. Pirmojo olimpinio aukso medalio savininku tapo bėgikas Johnas Akii-Bua, dar 1972 metais Miunchene laimėjęs 400 m vyrų barjerinį bėgimą.

Sidabro medalis Londono maratone sekmadienį atiteko dukart (2009 ir 2011 m.) pasaulio čempionui Abeliui Kirui (2:08:27) iš Kenijos, o bronzos apdovanojimu tenkinosi kitas Kenijos stajeris Wilsonas Kipsangas (2:09:37).