Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Septynkovės skandalo atgarsiai: olimpiadoje specialiai mėginama pažeminti buvusios Sovietų Sąjungos valstybes?

Londono olimpinėse žaidynėse plieskiasi skandalas. Ukrainos lengvosios atletikos rinktinės treneris Aleksandras Apajčiovas teigia, kad „olimpiadoje specialiai mėginama pažeminti buvusios Sovietų Sąjungos valstybes“.
Po 800 m rungties finišo Jessica Ennis iškart apsigaubė vėliava, ant kurios buvo parašyta „Jessica Ennis - olimpinė čempionė“
Po 800 m rungties finišo Jessica Ennis iškart apsigaubė vėliava, ant kurios buvo parašyta „Jessica Ennis - olimpinė čempionė“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

To įrodymu, pasak trenerio, tapo ir šeštadienį pasibaigusios moterų septynkovės varžybos, kuriose Ukraina apmaudžiai prarado bronzos medalį.

Paskelbus, kad vokietė Lilli Schwarzkopf dėl per anksti palikto savojo bėgimo takelio diskvalifikuojama iš 800 m bėgimo varžybų, ukrainietė Liudmila Josypenko pakilo į trečiąją poziciją galutinėje įskaitoje. 

Ukrainos žiniasklaida pratrūko džiaugsmu. Apie tai, kad auksą iškovojo britė Jessica Ennis, sidabrą – rusė Tatjana Černova, bronzą – ukrainietė L. Josypenko, pranešė ir viso pasaulio žiniasklaida.

Reuters/Scanpix nuotr./Lilli Schwarzkopf
Lilli Schwarzkopf

Vis dėlto netrukus rezultatai buvo pakoreguoti. Vokiečiai pateikė protestą dėl diskvalifikacijos ir jis buvo patenkintas. Neva vaizdo įrašas parodė, kad už linijos koją padėjo ne vokietė, o kita sportininkė. 

Grąžinus vokietei 800 m bėgime iškovotus taškus, L.Schwarzkopf pakilo į antrą vietą, taip nuo apdovanojimų pakylos nustumdama  L.Josypenko. Pozicija žemiau – į penktąją poziciją – nukrito ir lietuvė Austra Skujytė.

Ukraina sprogo pykčiu. A.Apajčiovas tikina pats peržiūrėjęs vaizdo įrašus, nufilmuotus iš įvairių pusių, kuriuose buvo aiškiai matyti vokietės pažeidimas. Treneris įsitikinęs – pažeidimas buvo.

„Vokietė net keturis kartus užmynė ant linijos, o diskvalifikacijai užtenka ir vieno karto!“ – savo šalies žiniasklaidai sakė  A.Apajčiovas.

AFP/Scanpix nuotr./Liudmila Josypenko
Liudmila Josypenko

Ne tik Ukrainos, bet ir Rusijos delegacija padavė protestą dėl vokietės diskvalifikacijos panaikinimo, tačiau  apeliacinė komisija šiuos protestus atmetė. 

Ukrainos treneris įtaria sąmokslą, neva olimpiadoje „specialiai mėginama pažeminti buvusios Sovietų Sąjungos valstybes“. 

A.Apajčiovas tikina, kad ši istorija taip ramiai, kaip norėtų olimpiados organizatoriai, nenurims. Ukrainiečiai teisybės ketina ieškoti tarptautiniame Sporto arbitražo teisme. 

Tuo tarpu Ukrainos žiniasklaida primena, kad Londono olimpiadoje jų šalis neteko bronzos medalio ir gimnastikos varžybose, kai buvo patenkintas japonų protestas. Patys ukrainiečiai pateikė kelis protestus „dėl neobjektyvaus teisėjavimo“ per boksininkų Jevgenijaus Chitrovo ir brito Anthony Ogogo kovą, tačiau visi protestai buvo atmesti. Teigiama, kad dėl teisėjavimo nukentėjo ir Ukrainos fechtuotoja. 

Ukrainos interneto lankytojai, komentuojantys žiniasklaidos pranešimus, tiesiog siunta iš pykčio. 

„Jeigu taip būtų teisėjavę XX a. aštuntajame ar devintajame dešimtmetyje, tai rytoj jau pusė SSRS karinio laivyno plauktų į pratybas prie Didžiosios Britanijos krantų“, – rašo vienas iš internautų.

AFP/Scanpix nuotr./Lilli Schwarzkopf, Jessica Ennis ir Tatjana Černova
AFP/„Scanpix“ nuotr./Lilli Schwarzkopf, Jessica Ennis ir Tatjana Černova

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius