Tagiras Chaibulajevas olimpiniu dziudo čempionu tapo Rusijos prezidento Vladimiro Putino akivaizdoje

Dar du XXX-ųjų Londono vasaros olimpinių žaidynių medalių komplektus ketvirtadienį išsidalijo dziudo imtynių meistrai.
Tagiras Chaibulajevas ir Vladimiras Putinas
Tagiras Chaibulajevas ir Vladimiras Putinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vyrų svorio kategorijoje iki 100 kg auksą pelnė 28-erių rusas pasaulio čempionas Tagiras Chaibulajevas, finale šalies prezidento Vladimiro Putino akivaizdoje privertęs pasiduoti olimpinio čempiono titulą gynusį Tuvshinbajarą Naidaną iš Mongolijos.

Tai buvo jau trečiasis Rusijos dziudo meistrų iškovotas aukščiausias apdovanojimas Londone.

Bornzos medaliai šioje svorio kategorijoje įteikti olandui Henkui Grolui ir vokiečiui Dimitriui Petersui, kuri atitinkamai nugalėjo uzbeką Ramziddiną Sayidovą ir Hwang Hee Tae iš Pietų Korėjos.

Moterų varžybose (svorio kategorija iki 78 kg) pirmą kartą šalies istorijoje aukso medalį iškovojo 22-ejų 2010 metų pasaulio čempionė amerikietė Kayla Harrison, finale nugalėjusi olimpiados šeimininkę Gemmą Gibbons.

Tai buvo jau antrasis JAV dziudo sportininkų iškovotas medalis Londone. Svorio kategorijoje iki 57 kg bronzą pelnė Marti Malloy.

Bronzos apdovanojimai svorio kategorijoje iki 78 kg įteikti planetos pirmenybių nugalėtojai prancūzei Audrey Tcheumeo ir brazilei Mayrai Aguiar, kurios atitinkamai įveikė vengrę Abigel Joo bei 2009 metų pasaulio čempionę olandę Marhindę Verkerk.