Uzbekas Arturas Taymazovas imtynių čempionas trijose olimpiadose iš eilės

Šeštadienį Londono olimpinių žaidynių laisvųjų imtynių čempiono aukso medalį svorio kategorijoje iki 60 kg iškovojo Europos pirmenybių nugalėtojas Toghrulas Asgarovui iš Azerbaidžano, finale 3:0 įveikęs keturiskart pasaulio čempioną rusą Besiką Kuduchovą.
Arturas Taymazovas (kairėje)
Arturas Taymazovas (kairėje) / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Londonas Imtynės

Bronzos medalių savininkais tapo amerikietis Colemanas Scottas bei Azijos čempionas Indijos imtynininkas Yogeshwarą Duttas. Pirmasis lemiamoje paguodos varžybų dvikovoje 3:1 nugalėjo japoną Kenichį Yumoto, o antrasis tokiu pačiu rezultatu privertė pasiduoti Ri Jong Myongą iš Šiaurės Korėjos.

Antrąjį aukso apdovanojimą imtynių turnyre Azerbaidžanui iškovojo planetos čempionas Šarifas Šarifovas (svorio kategorija iki 84 kg), finale 3:1 įrodęs savo pranašumą dvikovoje su Jaime'u Espinaliu iš Puerto Riko.

Bronzos medalius pelnė Europos čempionas gruzinas Dato Marsagišvilis, 3:1 įveikęs Baltarusijos imtynininką Soslaną Gatcijevą, ir triskart Azijos čempionas iranietis Ehsanas Naseras Lashgari, tokiu pačiu rezultatu nugalėjęs turką Ibrahimą Bolukbasį.

Svorio kategorijoje iki 120 kg trečiose žaidynėse iš eilės triumfavo 2000 metų Sidnėjaus olimpiados vicečempionas bei dukart planetos pirmenybių nugalėtojas 33-ejų uzbekas Arturas Taymazovas, finale 3:0 privertęs pasiduoti gruziną Davitą Modzmanašvilį.

Iki šiol po tris aukso medalius iš eilės olimpinių žaidynių imtynių turnyruose buvo pavykę iškovoti tik rusams Aleksandrui Medvedžiui bei Aleksandrui Karelinui.

Bronzos apdovanojimai atiteko iraniečiui Komeiliui Ghasemi, 3:1 įveikusiam JAV atstovą Tervelą Ivaylovą Dlagnevą, bei rusui Biljalui Machovui, 3:1 privertusiam pasiduoti Dauletą Šabanbajų iš Kazachstano.

Olimpiados imtynių turnyro komandų rikiuotėje su 11 apdovanojimų pirma buvo Rusijos ekipa – 4 aukso, 2 sidabro ir 5 bronzos medaliai.

Antri (6 – 3,1,2) liko Irano, treti (5 – 3,0,2) – Japonijos imtynininkai.