Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje sutikti medalius Lietuvai padovanoję olimpiečiai

Sutiktuvių akimirka
Luko Balandžio nuotr. / Sutiktuvių akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienio vakarą Vilniuje iškilmingai sutikti Lietuvos olimpiniai prizininkai ir kiti šalies olimpinių žaidynių dalyviai. Iš Londono sugrįžo olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė, vicečempionas Jevgenijus Šuklinas ir bronzos medalininkai – Aleksandras Kazakevičius ir Evaldas Petrauskas.

Prieš pusę dešimtos Vilniuje nusileido „Ryanair“ lėktuvas, iš kurio vienas paskui kitą žingsniavo medaliais pasidabinę olimpiečiai. L.Asadauskaitės žvilgsnis nukrypo į ją pasitikusią šeimą – vyrą Andrejų Zadneprovskį ir mažąją dukrelę Adrianą: „Labiausiai pasiilgau savo dukters. Ši akimirka nuostabi. Sakiau Adrianai, kad parvešiu medalį ir parvežiau“, – piršu atžalai rodydama auksinį medalį džiaugėsi olimpinė čempionė.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Sutiktuvių akimirka
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Sutiktuvių akimirka

Sakiau Adrianai, kad parvešiu medalį ir parvežiau.

Bronzą iškovojęs E.Petrauskas prisipažino, kad savo medalį taip pat skiria dukrai. „Visas savo pergales skiriu dukrai. Ar norėčiau, kad ji sportuotų? Žinoma. Tik ne boksą, nes tai ne moteriška sporto šaka, bet labai norėčiau, kad ji sportuotų“, – teigė sportininkas.

E.Petrauskas atskleidė, kad treneriui iškart po laimėto medalio ištarė: „Dalyvausiu Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse ir kausiuosi dėl aukso. Nesitrauksiu iš bokso ir nepriimsiu pasiūlymų boksuotis profesionaliai“, – pasakojo bronzinis prizininkas.

Tokios pat prabos medaliu pasipuošęs A.Kazakevičius prisipažino, kad jaučiasi puikiai ne tik dėl savo pasiekimo, bet ir todėl, kad po kovos sužeista akis gija ir jis jau gali matyti abiem akimis.

„Po ceremonijos pašaldžiau akį su medaliu (juokėsi). Jau pradedu suprasti, ką pasiekiau, nes pirmąsias dienas negalėjau tuo patikėti. Maloniausia akimirka buvo tuomet, kai laimėjau kovą dėl bronzos ir pamačiau savo tėvų veidus. Jie buvo tokie laimingi“, - 15min.lt sakė A.Kazakevičius.

„Kokios nuotaikos? Panašios, kaip Lauros. Labai džiaugiuosi“, – pirmaisiais įspūdžiais su televizijos žiūrovais dalijosi J. Šuklinas.

Iš Vilniaus oro uosto šalies sporto herojai pajudėjo tiesiai į Rotušės aikštę, kur vyko olimpiečių pagerbimas. 

Pagarba ir sveikinimai buvo skirti ne tik prizininkams, bet ir visiems, kurie gynė Lietuvos garbę Londone. Ant scenos lipo Virgilijus Alekna, Airinė Palšytė, Daina Gudzinevičiūtė, Justinas Kinderis, Gintarė Venčkauskaitė, Vilma Rimšaitė, Juozas Bernotas, Egidijus Balčiūnas ir kiti.

VIDEO: Lietuvos olimpiečių sutikimas Vilniaus oro uoste

„Mieli olimpiečiai, tie kurie iškovojo medalius, eikite tuo pačiu keliu. Puikiai žinote, kad mūsų šalis jūsų pergalių labai laukia, tad negailėkite jėgų ir garsinkite mūsų šalį“, – jauniesiems sportininkams linkėjo ketvirtąją vietą laimėjęs 40-metis V.Alekna.

Skambant fanfaroms E.Petrauskas, A.Kazakevičius, J.Šuklinas ir L.Asadauskaitė žygiavo į sceną ir buvo apdovanoti ąžuolo vainikais iš prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų. Prie jų prisijungė ir olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, iškovojusi pirmąjį medalį Lietuvai Londone.

„Ant pakyos stovi penki nugalėtojai, bet nugalėjome mes visi. Nugalėjo visi, kurie atidavė jėgas, kovojo ir garsino Lietuvos vardą. Dėkoju visų jūsų vardu tiems, kurie niekada neišdavė Lietuvos vėliavos. Matome jaunąją kartą, kuri keičia veteranus, jie kovningi ir talentingi. Jie neišduoda tautos, kovoja su Lietuva savo širdyse, mes jais didžiuojamės. Lietuva - besididžiuojanti Lietuva, nes šios olimpinės, pačios sėkmingiausios“, – kalbėjo prezidentė. 

Muzikos ir fejerverkų šou naktiniame Vilniaus danguje tapo finaliniu vakaro akcentu.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Laura Asadauskaitė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Laura Asadauskaitė

Kuomet į Lietuvą grįžo R.Meilutytė, Vilniaus Rotušės aikštė buvo kone sausakimša, tačiau L. Asadauskaitės ir kitų olimpiečių laukia kiek mažesnė minia.

Iš viso Lietuvos rinktinė iš Olimpiados grįžo su penkiais medaliais – dviem aukso, vienu sidabro ir dviem  bronzos. Aukso medalius iškovojo plaukikė R.Meilutytė ir penkiakovininkė L. Asadauskaitė, sidabrą – kanojininkas J.Šuklinas, bronzą – imtynininkas A.Kazakevičius ir boksininkas E.Petrauskas.

Lietuva pagal medalių skaičių tarp 205 šalių užėmė 34-ąją vietą. Londono olimpinės žaidynės tapo sėkmingiausiomis nepriklausomos Lietuvos istorijoje. 

Luko Balandžio nuotr./Sutiktuvių akimirka
Luko Balandžio nuotr./Sutiktuvių akimirka

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min