V.Aleknos metimas tapo ir geriausiu šių metų Lietuvos rezultatu, tačiau pasaulyje jis yra tik 15-as. Lietuvis kol kas atsilieka nuo disko metimo lyderių vokiečio Roberto Hartingo (70,66 m) ar lenko Piotro Malachowskio (68,94 m), bet aplenkė estą Gerdą Kanterį (66,32 m).
„Būna dar tolimesnių metimų. Šioje situacijoje tas pasiekimas yra eilinis mano rezultatas – darbinis. Kad jį pasiekčiau, per kelis mėnesius reikėjo atlikti nelengvą darbą. Šiemet esu nusprendęs aukštesnę sportinę formą įgyti antroje vasaros pusėje. Jeigu jau dabar būtų aukštesni rezultatai, reikėtų treniruotis kitaip. Nes rengiuosi būtent Londonui ir pasirodymų iki olimpinių žaidynių neakcentuoju. Aišku, aš pagerinsiu šitą rezultatą ir numesiu 67 ar 68 metrus. Tikiuosi pasiekti tokią sportinę formą“, – sportas.info sakė V.Alekna.
– Ko būtų vertas šis rezultatas olimpinėse žaidynėse?
– Manau, kad jis garantuotų vietą aštuonete. Daugelis varžovų jau dabar meta toli, daug toliau negu aš. Esu įsitikinęs, kad Londono olimpinėse žaidynėse bus ypač aukšti rezultatai.
– Kiek įrankį numetate per treniruotes?
– Treniruočių rezultatų vis vien niekas nematuoja. Sunku pasakyti. Galiu pasakyti nebent, kad ten metu tikrai gerokai toliau, negu numečiau per šias varžybas.
– Kur rengėtės Kauno turnyrui?
– Pastaroji treniruočių stovykla buvo Ispanijoje. Visas pasirengimas praėjo sklandžiai.
– Ką veiksite po šio turnyro?
– Šį savaitgalį turėčiau dalyvauti varžybose Olandijoje. Po to – varžybos Romoje. Tai yra artimiausi planai.
– Ar spėjate bent užeiti į darbą ministerijoje (nuo praėjusių metų pabaigos V.Alekna eina Vidaus reikalų ministerijos (VRM) patarėjo pareigas, – past.)?
– Aš ir šiandien (trečiadienį, – past.) darbe. Nors ir esu atostogose, bet stengiuosi neatitolti nuo visų reikalų. Nėra taip svarbu: atostogos ar ne atostogos, man darbas yra įdomus ir aš juo domiuosi.
